ورزشی
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۲۸ ۱۱:۴۶:۴۳
دردسرهای واکسن نزدن جوکوویچ تمامی ندارد/ممنوعیت ورود ستاره تنیس به کانادا و آمریکا
دردسرهای واکسن نزدن جوکوویچ تمامی ندارد/ممنوعیت ورود ستاره تنیس به کانادا و آمریکا
نواک جوکوویچ به دلیل واکسینه نشدن اجازه ورود به آمریکا و کانادا و شرکت در مسابقات را ندارد.
فارس

مسابقات تنیس مسترز هزار امتیازی در حالی به میزبانی کانادا برگزار خواهد شد که نواک جوکوویچ قهرمان مسابقات ویمبلدون غایب بزرگ این رویداد خواهد بود چرا که این کشور اعلام کرده در خصوص واکسیناسیون بعید است معیارهای خود را تغییر دهد.

جوکوویچ به دلیل عدم واکسینه شدن چند هفته آینده با وضعیت نامعلومی روبه‌روست. در حال حاضر هم کانادا و هم آمریکا افراد واکسینه نشده را به کشورشان راه نمی‌دهند مگر اینکه دارای شرایط معافیت خاصی باشند اما ستاره تنیس جهان واجد شرایط هیچ یک از این معافیت‌ها نیست.

این تنیسور مطرح جهان بعد از قهرمانی در ویمبلدون بار دیگر تاکید کرد که قصد ندارد واکسن بزند. او اوایل سال جاری میلادی به خاطر همین اتفاق دردسرهای زیادی در ملبورن داشت و ضمن عدم شرکت در نخستین گرنداسلم سال، از استرالیا اخراج شد.

جوکوویچ به خبرنگاران در ویمبلدون گفت: من واکسینه نشده‌ام و قصد ندارم واکسن بزنم بنابراین تنها خبر خوبی که می‌توانم داشته باشم این است که کارت سبز واکسن اجباری یا هر چیزی که شما آن را برای ورود به آمریکا یا معافیت می‌نامید حذف کنند. فکر نمی‌کنم معافیت به طور واقع بینانه امکان‌پذیر باشد.

مشکل جوکوویچ فقط آمریکا نیست بلکه این تنیسور مسابقات مسترز کانادا را که هفته دوم آگوست برگزار می‌شود از دست خواهد داد.

یوجین لاپیر، مدیر مسابقات مسترز کانادا در این باره عنوان کرد: یا دولت کانادا قوانین مربوط به واکسیناسیون را تغییر دهد یا او (جوکوویچ) آستین‌ها را بالا بزند و واکسن را دریافت کند اما من فکر نمی‌کنم هیچ یک از این سناریوها واقع بینانه باشد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما