ورزشی
طرفداری
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۱۴:۰۱:۰۰
فدراسیونی که فوتبال را مفلوک کرد!
فدراسیونی که فوتبال را مفلوک کرد!
علی جوادی، سردبیر سابق روزنامه خبر ورزشی که از ابتدای ماه جاری سردبیری ایران ورزشی را بر عهده گرفته، سرمقاله امروز این روزنامه را به فدراسیون فوتبال اختصاص داده است.
طرفداری

علی جوادی در مطلبی که در روزنامه ایران ورزشی منتشر شده، شیوه درآمدزایی فدراسیون فوتبال را به نقد کشیده است. علی جوادی که در پی انتخاب شهاب عزیزی خادم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال و با حکم رییس جدید، مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون شده بود، خیلی زود در اعتراض به تصمیم های عزیزی خادم از بدنه مدیریتی فدراسیون جدا شد و حالا به این نکته اشاره می کند که هیچ آدم عاقلی کنار این تیم مدیریتی نمی ماند و آبرو داران ورزش از این فدراسیون فاصله گرفته اند. یادداشت امروز سردبیر ایران ورزشی که یکی از رسانه ای های مجرب است را بدون کم و کاست بخوانید:
هنوز زمان زیادی از واریز 100 میلیارد تومان از پول کشور به خزانه فوتبال نگذشته است که فدراسیون، طلب کمک 500 میلیون یورویی می‌کند. فدراسیونی که خیلی دوست دارد با چوب فیفا و تعلیق، مدام تهدیدمان کند و هر بار می‌گوید «به حریم استقلال من وارد نشوید» به هنگام درآمدزایی عاجز است و دست نیاز به سوی همان دولتی دراز می‌کند که حق ورود به حریم کبریایی فدراسیون را ندارد!
در حقیقت فدراسیون مایل است پولش را از دولت جذب کند بدون آنکه حق دخالت یا امکان بازخواست به دولت بدهد. این شیوه مدیریت فدراسیون فوتبال موجب شده هیچ آدم عاقلی کنار این تیم مدیریتی نماند؛ تیمی که در همین زمان 10 ماهه فوتبال را از ریل خارج کرده است. از چهارچوب گریزی تا احکام و تصمیم‌های اشتباهی که بارها موجب اعتراض مردم شد. این تصمیم‌ها آنقدر از خواست مردم و منطق مدیریتی دور بود که همه آبروداران ورزش را از پیرامون فدراسیون دور کرد. حالا فدراسیونی داریم که جز فیفا هیچ پناهی ندارد. از مردم گرفته تا مدیران و رسانه‌ها همه کلافه شده‌اند. مدیرانی که با وعده «درآمد هزار میلیاردی از فوتبال برای فوتبال» به فدراسیون پا گذاشته‌اند، حالا صد میلیارد هم درآمد نداشته‌اند و تنها هنرشان این است که پشت در اتاق این مدیر و آن رئیس بنشینند و از «کارخانه‌های صنعتی بزرگ و فعال در فوتبال» طلب کمک‌های چند میلیاردی کنند.
فدراسیون با شیوه مدیریت فعلی، تنها هنرش ناتوان و مفلوک نشان دادن فوتبال ما است. فوتبالی که تا پیش از این ثابت شد می‌تواند روی پای خودش بایستد و با برند خودش درآمدزایی کند اما حالا هبه بگیر شده و حتی نمی‌تواند بسته‌ای آبرومند برای فعالیت یک فصل به داوران ما بدهد. فوتبال در همه نقاط دنیا مستقل، قدرتمند و معتبر است. مدیران ورزش کشور نباید اجازه دهند این رشته در کشور ما ذلیل شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما