اجتماعی
ایسنا
۱۴۰۱/۰۵/۲۴ ۱۴:۲۰:۵۱
مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ امشب به پایان می‌رسد
مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ امشب به پایان می‌رسد
فرصت تمدیدشده برای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ ساعت ۲۴ امروز دوشنبه بیست و چهارم مرداد به پایان می‌رسد.
ایسنا

مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از روز دوشنبه هفدهم مرداد ماه آغاز شد و روز شنبه ۲۲ مرداد به پایان رسید. سازمان سنجش آموزش کشور، فرصت انتخاب رشته را برای دو روز تمدید کرد، بنابراین داوطلبان تا پایان امروز برای انتخاب رشته فرصت دارند.  

آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از هشتم تیر آغاز شد و فرآیند برگزاری آن به مدت ۴ روز ادامه داشت. در این مدت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در بزرگ‌ترین آزمون آزمایشی کشور برای ورود به دانشگاه‌ها با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد، ۹۱۵ هزار و ۴۱ داوطلب زن بودند و سایر شرکت کنندگان را مردان تشکیل می‌دادند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار داوطلب کنکور امسال برای انتخاب رشته مجاز شدند که از این تعداد ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان سنجش، ۳۱۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اقدام کرده‌اند.

متقاضیان برای انتخاب رشته می‌توانند ۱۵۰ کدرشته محل‌ را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.

پس از تائید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط متقاضی، شماره‌ای ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد و دریافت کد ۱۵ رقمی به معنای تایید انتخاب رشته است. داوطلبان باید توجه داشته باشند تا زمانی که این کد را دریافت نکنند، فرآیند انتخاب رشته آنها تکمیل نشده است. پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات، این رسید در یک صفحه مجزا به داوطلب ارائه می‌شود.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۱ شهریورماه سال جاری اعلام می‌شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما