سیاسی
تسنیم
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ ۱۰:۴۸:۰۹
گزارش باقری به مجلسی‌ها از روند مذاکرات: تاکنون مذاکره مستقیم با آمریکا نداشته‌ایم
گزارش باقری به مجلسی‌ها از روند مذاکرات: تاکنون مذاکره مستقیم با آمریکا نداشته‌ایم
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نشست اخیر اعضای این کمیسیون با رئیس تیم مذاکره کننده برجامی کشورمان را تشریح کرد.
تسنیم

محمود عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه اعضای کمیسیون روز گذشته جلسه فوق‌العاده‌ای با آقای دکتر باقری معاون سیاسی وزارت امورخارجه و رئیس تیم مذاکره با اعضای 1+4 داشتند، گفت: در این جلسه باقری درباره روند مذاکرات گزارشی را ارائه کرد و به سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان نیز پاسخ داد.

وی با بیان اینکه در این جلسه رئیس تیم مذاکره کننده ایرانی، روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده و حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، افزود: باقری اعلام کرد که تابه‌حال هیچ گفتگوی مستقیمی با آمریکایی‌ها نداشته‌ایم.

نماینده مشکین‌شهر در مجلس تصریح کرد: بر اساس آنچه از مباحث مطروحه در این جلسه می توان جمع بندی کرد این است که در شرایط موجود اساسا نتیجه داشتن و مابه ازای عینی مذاکره مستقیم با آمریکا روشن نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اضافه کرد: با وجود مثبت و روبه جلو بودن روند مذاکرات، هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید بر سر آن مذاکره و توافق شود.

عباس‌زاده اظهار کرد:حق ماست که تمام تحریم ها لغو شود لیکن تا به امروز حریف لغو بخشی از آنها از آنها را پذیرفته است مجموعه قراین و شواهد و واقعیت ها  از جمله برگه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در دست دارد نشان می دهد شرایط برای یک توافق خوب و برد- برد آماده است به شرط اینکه غربی‌ها هم حسن نیت و جدیت داشته باشند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما