بین الملل
ایسنا
۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۳:۳۵:۱۶
ادعای طالبان: به تمام شروط بین‌المللی عمل کردیم
ادعای طالبان: به تمام شروط بین‌المللی عمل کردیم
وزیر خارجه طالبان در افغانستان تاکید کرد، دولت کنونی تمام شروط بین المللی برای به رسمیت شناختن را تکمیل کرده است چرا که بر تمام افغانستان سیطره دارد و توانسته امنیت را برقرار کند.
ایسنا

امیرخان متقی، وزیر خارجه دولت طالبان افغانستان در گفتگو با الجزیره گفت: دولت کنونی روابطی با چند کشور دارد و هر روز این روابط را گسترش می‌دهد به این امید که جامعه بین‌الملل به زودی دولت ما را به طور کامل به رسمیت بشناسد. دولت ما تمام شروط لازم را برای رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه بین المللی تکمیل کرده است.

وی گفت: طرف های بین المللی برای کارشکنی در این مسئله تلاش می‌کنند. ما مذاکراتی با ترکیه و قطر برای راه اندازی فرودگاه کابل داریم.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که هیات مشترکی از ترکیه و قطر روز سه شنبه برای گفت مذاکره با دولت موقت افغانستان درباره اداره فرودگاه‌های این کشور به کابل می‌رود.

از سوی دیگر کابل سه شنبه شاهد تظاهراتی در مقابل سفارت آمریکا بود. معترضان تحریم‌های آمریکا علیه افغانستان را محکوم کرده و خواهان آزاد کردن درآمدهای افغانستان در خارج و رفع محاصره اقتصادی این کشور شدند.

بعد از اینکه طالبان قدرت را در افغانستان به دست گرفت آمریکا تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کرد که از جمله آن بلوکه کردن ۱۰ میلیارد دلار از درآمدهای افغانستان در خارج است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما