ورزشی
خراسان
۱۴۰۱/۰۱/۱۲ ۱۲:۳۰:۵۱
حذف تیم ملی ایران از جام جهانی واقعیت دارد؟ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱)
حذف تیم ملی ایران از جام جهانی واقعیت دارد؟ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱)
شایعه حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی۲۰۲۲ که از صبح امروز در فضای مجازی پخش شده کذب و مربوط به دروغ یک آپریل است.
خراسان

جلوگیری از ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها، در مسابقه فوتبال ایران و لبنان وارد فاز جدیدی شد. طوری‌که این بار با زنانی که بلیت تماشای این بازی را خریده بودند با اسپری فلفل میزبانی شد. اتفاقی که فوتبال ایران را در آستانه تعلیق و حذف از جام‌جهانی قرار داد.

از صبح امروز نیز اخباری مبنی بر حذف ایران از جام‌جهانی دست به دست می‌چرخد. به نظر می‌رسد خبرنگاران ایتالیایی که تیم ملی خود را برای دومین دوره پیاپی جامانده از جام‌جهانی می‌بینند، منشا انتشار این اخبار در شبکه‌های اجتماعی هستند.

با توجه به شروع ماه آپریل و سنت دروغ اول آپریل از همان ابتدا هم قابل حدس بود که این خبر شیطنت برخی رسانه‌ها باشد. حالا طی امروز و فردا باید منتظر دروغ‌ها و شوخی‌های نخ‌نماشده بیشتری باشیم.

این رسمی است که برخی رسانه و خبرنگاران با تن‌دادن به آن گاه اعتبار خود را هم زیر سوال می‌برند. جیانلوکا دی ماتریزیو، خبرنگار شناخته‌شده ورزشی ایتالیا، در حالی این شائبه را در توئیتر خود مطرح کرده که مشخص نیست حتی در صورت حذف احتمالی ایران از جام‌جهانی، چرا باید سهمیه آسیا به ایتالیا برسد؟!

از سوی دیگر تا کنون فیفا، مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه، تنها به انتشار بیانیه‌ای بسنده و نگرانی خود را نسبت به مسائل پیش‌آمده مطرح کرده است. امشب نیز قرعه‌کشی نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر انجام می‌شود و حتی علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا، کاپیتان‌های اسبق تیم ملی فوتبال ایران، در این مراسم حضور دارند.

از این رو به احتمال زیاد پرونده کنار گذاشته‌شدن ایران از جام‌جهانی پیش رو را باید مختومه بدانیم. با این حال به نظر می‌رسد مساله جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها همچنان ادامه‌دار باشد و در آینده‌ای نه‌چندان دور گریبان‌گیر فوتبال ایران شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما