سیاسی
تسنیم
۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۱۵:۱۵:۴۵
انتقاد نیکزاد از اتحادیه اروپا: آنها نیز آمادگی تبدیل شدن به گاو شیرده را دارند
انتقاد نیکزاد از اتحادیه اروپا: آنها نیز آمادگی تبدیل شدن به گاو شیرده را دارند
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اگر در برجام اتحادیه اروپا تعهداتش را اجرا می‌کرد کار به اینجا نمی‌کشید اما آنها نیز آمادگی تبدیل شدن به گاو شیرده را دارند، گفت: آمریکایی‌ها با استعمار شورای حکام، سازمان ملل و حتی محیط زیست را در دست گرفته‌اند.
تسنیم

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(سه شنبه، 14 دی ماه) در نشستی با عنوان «سردار سلیمانی، مدافع واقعی حقوق بشر» با موضوع بررسی ابعاد حقوقی و بین المللی ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان با حضور جمعی از اعضای بسیج حقوقدانان کشور که به همت مرکز بسیج قوه مقننه و سازمان بسیج حقوقدانان کشور در محل مجلس قدیم برگزار شده بود سخنرانی کرد و به تشریح ابعاد زندگی این شهید جبهه مقاومت پرداخت.

نیکزاد در سخنرانی خود ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک اتفاق بی نظیر در دنیا بود، گفت: انقلاب اسلامی حکمرانی الهی و انسانی و اسلامی را در همه گیتی بنا نهاد و آن را گسترش داد و آرمان های آن امروز آشکار شده است اما اینکه در قسمت هایی کاستی دارد از اسلام، امام (ره) و آرمان های انقلاب نبود بلکه از نوع عملکرد ما بود.
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای اسلام اصیل شکل گرفت، یادآور شد: ما تا زمانی ارزش داریم و مقابل شیطان و استکبار می ایستیم که متوسل به اسلام عزیز باشیم.

وی افزود: زمانی که امام انقلاب را به ثمر می رساند آنها پیشنهاد جایگاه، مقام و ثروت به او دادند که کاری با سیاست نداشته باشد که اگر ایشان آن روز این موضوع را قبول می کرد ما امروز اینجا نبودیم. از این رو ما اسلام عثمانی و سعودی را قبول نداریم بلکه از اسلام ناب محمدی(ص) را پیروی می‌کنیم.

نیکزاد در ادامه با تاکید بر اینکه باید پیرو ولایت باشیم، اظهار داشت: معنای حکمرانی به معنای انجام یک سری کارهای روال روز نیست بلکه باید ویژگی هایی داشته باشد که حضرت امیر(ع) برای حکمرانی یک حکومت اسلامی برشمرده اند. اگر همه نخبگان عالم را در یک کشتی جمع کنیم که ناخدای آن مدیر و مدبر نباشد، کشتی غرق می شود لذا ما باید از ولی فقیه زمان خود پیروی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه باید به معنای واقعی قدر مردم را بدانیم که شاهد حضور آنها در داخل و خارج برای گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی بودیم، یادآور شد: زمان واقعه کربلا، امام حسین (ع) به وسیله یکی از یاران خود از کوفه خبر گرفت که او گفت در کوفه دل ها با شماست اما شمشیرها علیه شما هستند. اگر مردم به شکل واقعی با امام خود بودند آیا شمشیرها علیه ایشان می شد؟

وی در ادامه با بیان اینکه حاج قاسم علاوه بر ایمان، یقین کامل داشت، عنوان کرد: این سردار رشید اسلام بسیار با اخلاص بود و یکی از ویژگی های بارز سردار سلیمانی شجاعت بود.

نیکزاد گفت: زمانی در آذربایجانات کسانی بودند که حزب هایی از ضد انقلاب آنها را مصادره کرده بودند اما وقتی رهبر معظم انقلاب به این استان ها آمدند و این افراد را تأیید کردند، آنها عزت پیدا کردند که یکی از آنها بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بود. ایشان در این سفر مرقومه ای برای آن نوشتند که این یک سند، برای خدمت به این بقعه شد. من آن زمان مسئول بودم اما می ترسیدم وارد این موضوع شوم چرا که وقتی اسم شاه عباس می آمد برخی واکنش هایی داشتند.

نایب رئیس قوه مقننه ادامه داد: حاج قاسم نیز ولایتپذیر و ولایت مدار بود تا جایی که هنوز هم حضرت آقا درباره او سخن می گویند بغض می کنند در حالی که شهدای بسیاری داشتیم.

وی همچنین به سفر خود به اسپانیا جهت حضور در اجلاس اتحادیه بین المجالس و دیدار با مسئولان اروپایی اشاره و عنوان کرد: یکی از شخصیت ها به من گفت که راجع به مذاکرات وین و تروریسم صحبت نکنید. در جلسه ای با رئیس کنگره یکی از کشورهای تأثیرگذار اروپایی حضور یافتم که او گفت نتیجه مذاکرات چه می شود و من هم فضا را مساعد دیدم و گفتم ما با 1+5 توافق کرده بودیم و به آن پایبند هستیم آیا شما به عنوان اتحادیه اروپا مستقل هستید یا خیر؟ چرا هویت خود را احیا نکردید؟

نیکزاد ادامه داد: زمانی که در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بودم هیأت های متعددی به ایران می فرستادید که با ما جلسه داشتند تا در ایران زمین گرفته و هتل بسازند و آنقدر شرکت آمده بودند که برای حضور آنها جا نبود و قرار بود مهمانسرای ادارات گرفته شود. حال بگویید اگر امروز رئیس جمهور ما دستور دهد یکی از فرماندهان شما ترور شود، آیا زمین و زمان را به هم نمی دوزید پس با چه حکم و حجتی، حاج قاسم سلیمانی را ترور می کنند.

این عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: من خطاب به این خانم مسئول گفتم اگر امروز داعش بود شما و ما می توانستیم اینجا بنشینیم و صحبت کنیم و آیا اروپا امن بود؟ آیا می دانید در تاریخ مدیون ما هستید؟ گفت قبول دارم. گفتم همین را مصاحبه کنید گفت نمی توانم.

وی به دیدار دیگری با رئیس کمیسیون سیاست خارجی کنگره مجلس اسپانیا که در دانشگاه علوم سیاسی درس می دهد، اشاره و بیان کرد: به او گفتم شما که در دانشگاه تدریس می کنید تروریست بودن ما را به من ثابت کنید. مردم ایران هر ساله انتخابات دارد و همه افراد کشورمان بر اساس رأی مردم روی کار می آیند و کشوری مستقل هستیم پس چرا آمریکا و اروپا با این شیوه حکومت داری مخالفت دارد؟ از سوی دیگر بگویید ترور شهید سلیمانی از سوی آمریکا با کدام ماده قانونی حقوق بین الملل همخوانی دارد؟

نیکزاد ادامه داد: اگر حضور حاج قاسم به عنوان مستشار نظامی در عراق، سوریه و لبنان اشتباه بود، چطور آمریکایی ها این همه مسافت طی می کنند و حضور نظامی در این کشورها دارند؟ که گفت برای این حرف ها جوابی ندارد و نمی توانند بدون آمریکا نفس بکشند و صرفا برای آنها منافع مهم است.

نایب رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان خطاب به حقوقدانان حاضر در جلسه گفت: باید یک جمعی از حقوقدانان انقلابی این مسائل را در نهادهای بین المللی و سازمان ها مطرح کنند.

وی ادامه داد: اگر در برجام اتحادیه اروپا تعهدات خود را اجرا می کرد کار به اینجا نمی کشید اما آنها نیز آمادگی تبدیل شدن به گاو شیرده را دارند. آمریکایی ها نیز با استعمار شورای حکام، سازمان ملل و حتی محیط زیست را در دست خود گرفته اند.

نیکزاد در ادامه با اشاره به طرح موضوع فلسطین در سفر به اسپانیا، گفت: ما در این خصوص با اندونزی رایزنی کردیم و قرار شد آنها نیز این روند را پیش برده و موضوع را به تصویب برسانیم که کشورهای دیگر متوجه شدند و اندونزی را تهدید کردند که اگر این روند را پیش ببرد، در نشست بعدی بین المجالس آنها را تحریم خواهند کرد از این رو اندونزی کنار کشید که با آفریقای جنوبی موضوع عدالت در واکسیناسیون را بستند که به ما گفتند ما واکسیناسیون شما را قبول نداریم که من گفتم واکسیناسیون ما باید با شما هماهنگ شود و یا سازمان بهداشت جهانی؟ یعنی کشورهای استکباری تمام سمینارها، مباحث حقوقی، ریال و دلار را زیر یوغ خود برده اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یقین دارم دفاع بین المللی حقوقی شما حقوقدانان می تواند باب جدیدی در رسوایی آمریکا و کشورهای استکباری باشد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما