بین الملل
فارس
۱۴۰۱/۰۶/۰۷ ۱۴:۳۳:۰۲
هشدار جدید حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی
هشدار جدید حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی
مقاومت لبنان تقریبا یک ماه پس از فرستادن پهپادهایش به میدان نفتی-گازی «کاریش»، با انتشار ویدئویی جدید به رژیم صهیونیستی هشدار داد.
فارس

مقاومت لبنان ویدئویی جدید منتشر کرده که نشان می‌دهد کشتی‌های رژیم صهیونیستی ویژه استخراج گاز در مرز لبنان و فلسطین اشغالی را تحت رصد کامل دارد.

بر اساس این گزارش، در این ویدئو با عنوان «أنتم رهن الأیام» (فقط چند روز فرصت دارید) به رژیم صهیونیستی هشدار داده می‌شود که کشتی‌های مذکور در تیررس موشک‌های مقاومت لبنان قرار دارد.

در هشدار قبلی، حزب‌الله، در تاریخ ۱۲ مرداد در بیانیه‌ای از پرواز سه پهپاد غیرمسلح بر فراز میدان گازی مورد مناقشه بین لبنان و رژیم صهیونیستی (کاریش) خبر داد.

هرچند ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد هر سه پهپاد را رهگیری کرده و مورد هدف قرار داده است، اما حزب‌الله در بیانیه خود تأکید کرده بود که این پهپادها مأموریت اطلاعاتی داشته‌ و توانسته‌اند مأموریت‌شان را با موفقیت انجام دهند و پیام [هشدار] مدنظر حزب‌الله را منتقل کنند.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی ۲۸ مرداد گفت: اگر میانجی آمریکایی بیاید و آنچه دولت لبنان مطالبه کرده اعطا کند در آن صورت ما نیز به سمت آرام‌سازی می‌رویم اما اگر مطالبات دولت را پاسخ ندهد، ما نیز به سمت تشدید (مقابله با رژیم صهیونیستی) پیش می‌رویم؛ چشم‌ها باید به میدان کاریش و مرزهای لبنان و میانجی آمریکایی باشد که تاکنون نیز وقت تلف کرده و زمان نیز تنگ است.

منطقه دریایی مورد منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی ۸۶۰ کیلومتر مربع و سرشار از نفت و گاز است. در حال حاضر مذاکرات غیرمستقیم میان این دو به میانجی‌گری «عاموس هوچشتاین» فرستاده ویژه آمریکا و نیز نظارت سازمان ملل در حال برگزاری است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما