بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ۲۲:۰۵:۴۲
واکنش خواهر «اون» به نشست شورای امنیت درباره کره شمالی
واکنش خواهر «اون» به نشست شورای امنیت درباره کره شمالی
خواهر رهبر کره شمالی در واکنش به نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره آزمایش‌های اخیر موشک‌های قاره پیما و بالستیک توسط این کشور واکنش نشان داد و آن را ناشی از «معیارهای دوگانه» این سازمان دانست.
ایرنا

در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در این خصوص منتشر کرده است، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره‌شمالی به تندی از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز دوشنبه درباره آزمایش موشک هواسونگ-۱۷ که موشکی بالستیک و قاره‌پیماست، انتقاد کرد.
در این بیانیه تاکید شده است: شورای امنیت چشمان خود را بر روی رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره‌جنوبی و انباشت تسلیحاتی آنها که هدفی جز کره‌شمالی ندارد، بسته و با اعمال حق غیرقابل انکار پیونگ یانگ برای دفاع از خود، مخالفت کرده است.

وی افزود: در حقیقت این موضوع ناشی از معیار دوگانه است.
خواهر رهبر کره‌شمالی همچنین تهدید کرد که این کشور به سخت‌ترین حالت ممکن به آخرین رزمایش مشترک آمریکا و کره‌جنوبی واکنش نشان خواهد داد.
کیم یو جونگ اضافه کرد: آمریکا باید توجه داشته باشد که هر اندازه ناامیدانه بدنبال خلع سلاح کره‌شمالی باشد، بازهم نمی‌تواند ما را از حق دفاع از خود محروم کند و هر اندازه بیشتر از اقدامات ضد کره‌شمالی خشمگین شود، با یک بحران امنیتی مرگبارتر مواجه خواهد شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما