سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۴:۴۴:۴۰
قدردانی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل از ایران
قدردانی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل از ایران
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در گفت‌وگوی ویدئویی با مشاور ارشد وزیر امور خارجه از کمک ایران به این سازمان برای حل بحران یمن قدردانی کرد.
فارس

در ادامه رایزنی‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل مسالمت آمیز بحران یمن، «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویزژه سیاسی امروز (چهارشنبه) ۲۱ اردیبهشت ماه با «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن بحث و تبادل نظر کرد.

در این گفت‌وگوی ویدئویی دو طرف درباره تحولات جدید در سایه توافق دو ماهه آتش بس به بحث و گفت‌و‌گو پرداختند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان ضمن حمایت از تلاش‌های نماینده سازمان ملل در امور یمن در برقراری آتش بس دو ماهه، آن را فرصت بی سابقه‌ای برای تثبیت آتش بس و حل و فصل سیاسی بحران یمن خواند و افزود: عمل به تعهدات به صورت کامل، کلید اصلی موفقیت در این زمینه است و شکست در این مرحله باعث تعمیق بی اعتمادی و پیچیده‌تر شدن بحران یمن در آینده خواهد شد.
وی رفع محاصره مردم  یمن را گامی مهم در کاهش بحران انسانی برشمرد و تحقق آن را در راستای تداوم آتش بس و حل و فصل سیاسی بحران این کشور ارزیابی کرد.

«هانس گروندبرگ» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز گفت که در برهه کنونی تمرکز وی بر رفع موانع به منظور عمل به تعهدات منطبق بر توافق آتش بس دو ماهه توسط طرفین است و در ادامه تمدید آتش بس به عنوان گام بعدی مطرح خواهد بود. 

وی از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به سازمان ملل برای حل پرونده یمن تشکر کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما