اجتماعی
تسنیم
۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ۱۹:۱۰:۴۴
مسمومیت ۸۵ نفر با مشروبات الکلی در یاسوج| ۲ نفر جان باختند
مسمومیت ۸۵ نفر با مشروبات الکلی در یاسوج| ۲ نفر جان باختند
رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج از افزایش افراد مسموم شده با الکل به ۸۵ نفر خبر داد.ز
تسنیم

محمد طهماسبی اظهار داشت: متاسفانه در روز‌های اخیر میزان مراجعه به بیمارستان امام سجاد یاسوج (ع) مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل مسمومیت الکلی رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ بیمار مسمومیت الکلی پذیرش شده است، عنوان کرد: میزان مسمومیت این افراد بالا بوده به نحوی که شاهد افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز هستیم. 

طهماسبی با اشاره به اینکه تاکنون دو نفر به دلیل مسمومیت الکلی فوت کرده و یک نفر نیز در بخش‌ای سی یو بستری است، خاطرنشان کرد: ۶۶ بیمار دیالیز کرده که بعد از انجام مراحل درمان از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۷۶ بیمار مسموم شده به دلیل استفاده از مشروبات الکلی دست ساز آقا و ۹ نفر خانم هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این افراد در چند روز اخیر به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، افزود:متاسفانه این آمار در حال افزایش است که مردم باید از هرگونه مصرف مشروبات الکلی جدا خودداری کنند.

ذلفقار دیودل ضمن هشدار اینکه مصرف مشروبات الکلی بسیار خطرناک است، توصیه کرد: در صورت مصرف اگر دچار علائمی مانند سرگیجه، تاری دید، تهوع، استفراغ و تنگی نفس شدند بدون نگرانی بابت مسائل قانونی، هر چه سریعتر جهت درمان به بیمارستان مراجعه کنند یا با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما