ورزشی
ایسنا
۱۴۰۰/۰۹/۱۹ ۱۲:۳۶:۵۴
جریمه یک زن تماشاگر دوچرخه‌سواری از سوی دادگاه
جریمه یک زن تماشاگر دوچرخه‌سواری از سوی دادگاه
یک تماشاگر زن توردوفرانس به دلیل بی احتیاطی از سوی دادگاه جریمه شد.
ایسنا

به نقل از تلگراف، مسابقه افتتاحیه تور دو فرانس تابستان گذشته تحت الشعاع برخورد شدید و گسترده دوچرخه‌سواران قرار گرفت. یک تماشاگر با یک علامت مقوایی باعث این کار شده بود. این زن اکنون جریمه شده است.
این تماشاگر که مسئول برخورد دسته جمعی دوچرخه‌سواران در مرحله اول تور دو فرانس است در ماه ژوئن توسط دادگاهی در برست ۱۲۰۰ یورو جریمه شد. خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه گزارش داد که این زن یک تابلوی مقوایی بزرگ در دست داشت که روی آن برای پدربزرگ و مادربزرگ خود سلام و احوالپرسی نوشته و هنگام پخش تلویزیونی آن را روبروی دوربین‌های تلویزیونی قرار داده بود.
تونی مارتین، قهرمان جهان تایم تریل با سرعت زیاد به سپر برخورد کرد و باعث افتادن حدود ۵۰ دوچرخه سوار دیگر شد.
این زن ابتدا از صحنه حادثه دور شد. به گفته دادگاه، او متهم به صدمه بدنی سهل انگارانه و به خطر انداختن جان دیگران است. دادسرا ابتدا برای این زن ۳۱ ساله چهار ماه حبس تعلیقی خواسته بود اما در دادگاه گفته شد که متهم، متوجه خطر کاری که انجام داد شده و عذرخواهی کرد. 
تور دو فرانس در نهایت از اقدام قانونی علیه این زن خودداری کرد. با این حال، فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری به شکایت خود ادامه داد. در بیانیه این فدراسیون آمده است که این کار برای احترام بیشتر به دوچرخه سوارانی بود که ماه‌ها برای این تور تمرین کرده بودند و برخی از آنها دیگر نمی توانستند پس از آن ادامه دهند.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما