ورزشی
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۲:۱۰:۴۶
تکواندو قهرمانی آسیا؛ 4 هوگو پوش به فینال رسیدند
تکواندو قهرمانی آسیا؛ 4 هوگو پوش به فینال رسیدند
در ادامه مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا، چهار هوگو پوش در بخش مردان و بانوان به فینال مسابقات راه یافتند.
فارس


روز دوم از بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا به مبارزه تکواندوکاران اوزان ۵۸- و ۷۴- کیلوگرم مردان، ۴۹- و ۶۲- کیلوگرم بانوان اختصاص دارد که هر چهار نماینده تیم مردان و بانوان کشورمان به دیدار نهایی راه پیدا کردند.
مهدی حاج موسایی در وزن ۵۸- کیلوگرم دور نخست «مارک خلیفه» از لبنان را در دو راند و با نتایج ۱۲ بر صفر و ۸ بر ۳ شکست داد و در ادامه «هارون خان» از پاکستان را با نتایج ۱۳ بر ۳ بر ۱۲ بر ۸ طی دو راند شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. حاج موسایی در این مرحله به دیدار «اسرایلوف» نماینده ازبکستان رفت و با برتری در دو راند و با نتایج ۸بر۷ و ۴بر۲ به پیروزی دست یافت و راهی مبارزه پایانی شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف «بائه سئو» از کره جنوبی خواهد رفت.
میرهاشم حسینی نیز در وزن ۷۴- کیلوگرم پس از یک دور استراحت «سیویانگ» از چین را با نتایج ۲۱ بر ۱۰ و ۱۳ بر ۷ در دو راند شکست داد و در ادامه برابر «یانگ لای» از ویتنام در دو راند متوالی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
حسینی در این مرحله نیز در دو راند متوالی «هائوهونگ» از تایلند را شکست داد و به مبارزه پایانی رسید.
در مبارزات وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده با برتری مقابل همه رقبای خود راهی مبارزه نهایی شد. وی دور نخست «آدلاید» از تیمور شرقی را شکست داد.
وی در این دیدار در دو راند متوالی و با نتایج ۱۴ بر یک و ۱۴ بر صفر به پیروزی دست یافت و در ادامه «جونگ کلراتا» از تایلند را دو بر یک از پیش رو برداشت و راهی مبارزه نیمه نهایی شد. راند اول این دیدار را تایلند ۴بر۲ به سود خود خاتمه داد و در ادامه نعمت زاده ۱۰ بر ۱۳ بر یک پیروز شد.
نماینده کشورمان برای رسیدن به مبارزه پایانی «بورا کانگ» از کره جنوبی را پیش رو داشت و با برتری ۲ بر یک در راند شماری راهی مبارزه پایانی شد. وی برای کسب مدال طلا «گیانگ» از چین مبارزه خواهد کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما