ورزشی
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۲:۰۶:۵۹
شمسایی: قرار نبود بازی با اسپانیا قطعی شود
شمسایی: قرار نبود بازی با اسپانیا قطعی شود
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: فقط با اسپانیا رایزنی کردیم اما قرار نبود بازی با این تیم قطعی شود.
فارس

وحید شمسایی درباره لغو بازی های دوستانه تیم ملی فوتسال کشورمان با اسپانیا، اظهار داشت: قرار نبود بازی با اسپانیا قطعی شود. فقط من و شهاب سفال منش با سرمربی این تیم صحبت کرده و مکاتباتی انجام دادیم. از او خواستیم تاریخی برای برگزاری بازی دوستانه به ما بدهند تا در حدفاصل تعطیلی لیگ که می‌خواهیم تیم را برای مسابقات آسیایی آماده کنیم، در آن زمان با اسپانیا بازی کنیم.
وی افزود:  نامه خود را هم زدیم اما وقتی تاریخ مدنظر ما را دیدند گفتند هرچند دوست داریم با ایران بازی کنیم اما در این تاریخ به دلیل شروع لیگ مان نمی‌توانند لیگ را تعطیل کنند. ضمن اینکه گفتند در آن تاریخ پلی آف اروپا را هم دارند.  برای ما برگزاری بازی دوستانه در آن تاریخ خیلی مهم بود اما درباره دیدار با آرژانتین آن اتفاقات افتاد. قرار نبود با اسپانیا بازی کنیم اما فقط رایزنی کردیم که در نهایت انجام نشد. 
سرمربی تیم ملی فوتسال درمورد اینکه شاگردانش چه بازی‌های تدارکاتی را پیش رو دارند، گفت:‌ فکر نمی‌کردیم درباره بازی با آرژانتین چنین اتفاقی بیفتد. هر دو طرف هدفمند و روی برنامه جلو می‌رفتیم. ما و آرژانتین راغب به برگزاری بازی دوستانه بودیم. دوست داشتیم بازیکنان مان مقابل قهرمان جهان محک جدی بخورند اما نشد. اکنون نکته حائز اهمیت برای من این است که 23 و 24 تیر استارت لیگ زده می‌شود و قبل از اردوی تیم ملی، هفت تا هشت هفته مسابقات برگزار خواهد شد. امیدوارم بازیکنان بتوانند در لیگ خودشان را آماده کنند.
شمسایی ادامه داد: تایلند هم برای یک تورنمنت ما را دعوت کرده اما تاریخش خیلی به مسابقات آسیایی نزدیک است. اگر چاره‌ای نداشته باشیم به اصولی گفتم طبق آن چیزهایی که مدنظر است، جواب مثبت بدهند ولی به هر حال باید قبول کنیم کارمان سخت است. امیدوارم تیم‌های لیگ خیلی خوب بتوانند روی بچه‌ها کار کنند و انتظارمان از باشگاه‌ها که همیشه بازوان تیم ملی هستند نیز همین است. لیگ را هم می‌بینیم و هر کسی که توقع ما را برآورده کند، ابتدا به تیم ملی دعوت خواهیم کرد. برنامه دوم هم این است هر بازیکنی آمادگی کامل در تمرینات داشته باشد طبق سازماندهی که در ذهن ما است، به مسابقات آسیایی می‌رود.
وی در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران درخصوص اینکه آیا از نوع آمادگی و حمایت ها از تیم ملی فوتسال راضی است، توضیح داد: برخی چیزها دست ما هست و برخی مسائل هم نیست. آن چیزی که دست ما نیست همین برنامه ای است که درباره بازی با آرژانتین اتفاق افتاد. دو فدراسیون رایزنی‌ها و نامه نگاری‌های خود را انجام دادند اما به دلیل مسائل دیگر این بازی برگزار نشد. مثلا اکنون میرشاد ماجدی و همکارانش به من گفتند اگر می‌خواهی به تایلند بروی، برنامه ریزی کن. قرار است اردوهای ما از دو شهریور آغاز شود.
سرمربی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: برای سه بازی مرحله مقدماتی برنامه ریزی ما خوب بود. امکانات هم خوب بود اما از دو شهریور که اردو آغاز می‌شود، می‌توان درباره شرایطش قضاوت کرد. 
شمسایی درمورد اینکه شنیده می‌شود قرار است تیم‌های ضعیفی در تورنمنت تایلند شرکت کنند، گفت: خیلی ضعیف نیستند. از گوشه و کنار شنیدم تیم‌های زیادی به این مسابقات می‌آیند اما باید دید 20 تا 16 روز قبل که برنامه مسابقات اعلام می‌شود، چه تیم‌هایی هستند. از تیم‌هایی مثل فرانسه، آنگولا، ونزوئلا که در جام جهانی فوق العاده خوب بازی کرد نام برده‌اند. فرانسه فوق العاده پیشرفت کرده است. خود تایلند حضور دارد. شنیده ایم ویتنام و ازبکستان هم حضور دارند اما در نهایت باید چه تیم‌هایی می‌آیند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما