سیاسی
خانه ملت
۱۴۰۱/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۶:۰۲
رئیس صداوسیما: خرابکاری اخیر در حوزه‌های فناوری سازمان رخ داد
رئیس صداوسیما: خرابکاری اخیر در حوزه‌های فناوری سازمان رخ داد
رئیس صداوسیما در توضیح خرابکاری اخیر در رسانه ملی و پیگیری‌های انجام گرفته پیرامون این موضوع، گفت: اتفاقی که اخیرا افتاد از ابعاد مختلف در حال بررسی است چون یک نگاه تخصصی باید بر این بررسی‌ها حاکم باشد. این اتفاق در حوزه های فناوری سازمان رخ داده و حتما باید با اِشراف و تسلط دقیق فناورانه به این موضوع نگاه و آن را بررسی کرد.
خانه ملت

پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در توضیح نشست مشترک خود با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تحولات اخیر کشور، گفته بود: جلسه هم فکری و هم افزایی را امروز با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس داشتیم، در این نشست نظرات، پیشنهادات و ملاحظاتی که رسانه ملی در خصوص حوادث و اغتشاشات اخیر داشت را به سمع و نظر نمایندگان رساندیم و از نظرات و پیشنهادات نمایندگان محترم استفاده کردیم.
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران افزود: ما با نمایندگان محترم مجلس عموماً و با کمیسیون امنیت ملی به صورت اختصاصی به لحاظ نقشی که رسانه ملی در مدیریت بحران‌ها و آرام سازی فضای کشور در شرایط بحرانی دارد، تعامل و تماس داریم. این ارتباط و تعامل مداوم به ما کمک می‌کند که از دیدگاه نمایندگان و ملاحظات آنها مطلع شویم و از آن برای ارتقای کیفیت اطلاع رسانی و مدیریت پوشش رویدادهای کشور استفاده کنیم.
جبلی در توضیح خرابکاری اخیر در رسانه ملی و پیگیری‌های انجام گرفته پیرامون این موضوع، گفت: اتفاقی که اخیرا افتاد از ابعاد مختلف در حال بررسی است چون یک نگاه تخصصی باید بر این بررسی‌ها حاکم باشد. این اتفاق در حوزه های فناوری سازمان رخ داده و حتما باید با اِشراف و تسلط دقیق فناورانه به این موضوع نگاه و آن را بررسی کرد.
وی همچنین اظهار کرد: بررسی‌های امنیتی و تکنولوژیک در حال انجام است و بعد از مشخص شدن نتیجه، متناسب با آن تصمیمات لازم را خواهیم گرفت. بعد از اتفاقی که سال گذشته برای صدا و سیما افتاد، هم فکری و هم افزایی بسیار خوبی بین مجموعه‌هایی که متولی امنیت شبکه هستند، انجام شد و بسیاری از آسیب پذیری‌های صدا و سیما کاهش پیدا کرد. این اتفاق اخیر گرچه رخداد تلخی بود اما سبب کاهش نقاط باقی مانده آسیب پذیر می‌شود.
جبلی در واکنش به شایعه برکناری معاونت سیاسی صدا و سیما در پی خرابکاری اخیر در رسانه ملی، گفت: این موضوع ارزش ندارد که درباره آن اظهار نظر کنم اما متناسب با سیاست های کاهش آسیب پذیری هر اقدامی لازم باشد را انجام خواهیم داد.
رئیس صدا و سیما در توضیح برنامه‌های رسانه ملی برای جلوگیری از افزایش دو قطبی در کشور که اخیراً برخی از آن نام می‌برند، گفت: در مورد اینکه جامعه دو قطبی یا چند قطبی است باید بررسی کارشناسی انجام شود اما آنچه برای صدا و سیما اهمیت دارد اینکه برای مرجعیت رسانه ملی و اعتماد عمومی به رسانه ملی برای اینکه در زمان نیاز بتواند نقش مثبت خود را ایفا کند، اهمیت ویژه قائل شویم.

در همین رابطه ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور جبلی رئیس سازمان صدا و سیما و معاونانش گفت: در این جلسه آقای جبلی گزارشی از اقدامات این سازمان در جریان تحولات اخیر اجتماعی و امنیتی روزهای گذشته ارائه کرد. بر اساس این گزارش، صدا و سیما تلاش کرده تا حد ممکن در مورد موضوع خانم مهسا امینی شفاف سازی کند همچنین درباره تلاش جریان های معاند ضد انقلاب برای سوء استفاده و ایجاد فضای اغتشاش و بی ثباتی در کشور اقداماتی را صورت داده است.
وی ادامه داد: معاون سیاسی سازمان صدا و سیما نیز گزارشی درباره برنامه‌های سازمان در حوزه خبری و سیاسی ارائه کرد و تاکید داشت که صدا و سیما تلاش می‌کند افکار مختلف جامعه را پوشش دهد.
عموئی در پایان اظهار کرد: نمایندگان در خصوص عملکرد صدا و سیما نکاتی را بیان کردند. همچنین سوالاتی در خصوص خرابکاری اخیر در حوزه خبر سازمان مطرح شد که آقای جبلی گفت که این موضوع با جدیت در سازمان در حال بررسی است و نتایج آن اعلام خواهد شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما