بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۷/۰۵ ۱۸:۳۰:۳۴
پوتین: آماده مذاکره هستیم
پوتین: آماده مذاکره هستیم
دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز سه شنبه اعلام کرد رئیس جمهوری روسیه به همتای ترک خود گفته مسکو آماده مذاکره با اوکراین است، اما با توجه به تغییر اوضاع، شرایط آنها نیز تغییر می کند.
ایرنا

به گزارش خبرگزاری تاس، پسکوف افزود: رئیس جمهوری (ولادیمیر پوتین) البته گفت که روسیه برای مذاکره همچنان آماده می ماند، اما با تغییر اوضاع، شرایط مسکو نیز تغییر می کند.
پیشتر، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که پوتین در مذاکراتی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در سمرقند تائید کرد که ازسرگیری مذاکرات با کی یف یک احتمال باقی می ماند.
در عین حال، سخنگوی کرملین یادآور شد که در رابطه با مذاکرات، اصول بدون تغییر باقی می ماند.
پوتین همچنین از اردوغان خواست به خاطر داشته باشد که این طرف اوکراینی بود که مسیر مذاکرات را رها کرد.
پسکوف گفت: در مجموع، اصول همان است، همانگونه که همه اهداف عملیات نظامی ویژه یکسان است. همچنین در مذاکرات گفته شد که طرف اوکراینی به طور کامل مسیر مذاکرات را ترک کرد و به همین دلیل، عملیات نظامی ویژه ادامه دارد.
اوکراین و روسیه اوایل اسفند ۱۴۰۰ تنها چند روز پس از حمله روسیه به همسایه خود، گفتگوهای صلح متناوبی انجام دادند، اما در هفته های بعد ارتباط چندانی بین آنها برقرار نشد.
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه می‌گوید نیروهای روسیه در حال انجام عملیات ویژه برای غیرنظامی‌سازی و «نازی ‌زدایی» اوکراین هستند. غرب و کی یف این انگیزه ها را بهانه ای دروغین برای تهاجم می دانند.
در جنگ اوکراین شمار زیادی در جریان نزاع طرفین کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند. همچنین روسیه با تحریم های سخت غرب مواجه شده است و نگرانی های فزاینده ای از رویارویی گسترده تر بین روسیه و ناتو وجود دارد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما