بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۹/۱۷ ۲۰:۵۲:۳۱
پوتین: روسیه به حملات علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین ادامه می‌دهد
پوتین: روسیه به حملات علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین ادامه می‌دهد
رئیس‌جمهور روسیه گفت که کشورش به حملات علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین در پاسخ به انفجاری که به پل کریمه آسیب رساند، ادامه می‌دهد.
ایرنا

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در حاشیه اهدای مدال در کرملین، اطمینان داد که کشورش به حملات خود علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین ادامه خواهد داد، زیرا حملات این کشور باعث قطع شدید برق و آب در بحبوحه زمستان شد.

وی با بیان اینکه بمباران زیرساخت‌های انرژی اوکراین، پاسخی به انفجار پل کریمه است، گفت: بله، ما این کار را انجام می‌دهیم، اما چه کسی آن را شروع کرد؟

انتقاد کرملین از مجله تایم
سخنگوی کرملین نیز امروز اقدام مجله آمریکایی تایم مبنی بر انتخاب ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به عنوان شخصیت سال را روسیه‌هراسی ارزیابی و آن را محکوم کرد.

دیمیتری پسکوف گفت: ما می‌بینیم که خط تحریریه این نشریه از جریان اصلی در سراسر اروپا که همانا دارای ویژگی کور مطلق، ضدروس و به شدت روس‌هراس است، فراتر نیست.

سخنگوی کرمیلین اضافه کرد که درگیری در اوکراین می‌تواند فردا پایان یابد اگر او (زلنسکی) بخواهد.

روسیه ۲۰۰ تانک مدرن به دونباس ارسال کرد

شبکه تلویزیونی ان‌تی‌وی (NTV) روسیه از ارسال ۲۰۰ تانک مدرن T-۹۰M به جمهوری لوهانسک خبر داد.

بر اساس گزارش لو فیگارو، این تانک‌ها به جمهوری لوهانسک منتقل شدند و در برابر موشک‌های ضدتانک از جمله موشک آمریکایی Javelin مقاوم هستند.

بر اساس این گزارش، T-۹۰M مدرن‌ترین تانک روسی در حال عملیات است و ورود آنها به جبهه نبرد برای ارتش روسیه قابل چشم‌پوشی نیست.

تبادل زندانیان روسیه و آمریکا

تارنمای روزنامه لوموند امروز اعلام کرد که روسیه بریتنی گراینر (Brittney Griner) ستاره آمریکایی بسکتبال را با ویکتور بوت (Viktor Bout) روس مبادله کرده است.

این گزارش به نقل از یک منبع آگاه مدعی است که این تبادل پنجشنبه در امارات متحده عربی انجام شد و پنج مقام سابق آمریکایی نیز به سی‌بی‌اس نیوز گفتند که این توافق در اوایل پنجشنبه گذشته صورت گرفت.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا که قرار است برای آمریکایی‌ها سخنرانی کند، در توییتی نوشت: چند لحظه پیش با بریتنی گراینر صحبت کردم. او در امان است. او در هواپیما است. او در راه ایالات متحده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما