بین الملل
ایرنا
۱۴۰۰/۱۲/۱۹ ۱۲:۴۷:۳۷
روسیه: در جلسات شورای اروپا شرکت نمی‌کنیم
روسیه: در جلسات شورای اروپا شرکت نمی‌کنیم
وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که مسکو از این پس در جلسات شورای اروپا شرکت نمی کند.
ایرنا

همزمان با پانزدهمین روز جنگ در اوکراین و افزایش فشارهای اروپا بر روسیه برای متوقف کردن جنگ، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای تاکید کرد: کشورهای اتحادیه اروپا و ناتو با رفتاری غیردوستانه نسبت به روسیه، به سواستفاده از اکثریت مطلق در کمیته وزرای شورای اروپا، به تخریب این شورا و همچنین گسترش مشترک قانونی و بشردوستانه در اروپا ادامه می دهند. 
وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به سیر غیرقابل برگشت رویدادها یادآور شد که مسکو نمی خواهد با این اقدامات خرابکارانه مرتکب شده از سوی غرب هم راستا با تحمیل یک نظم مبتنی بر قوانین برای جایگزینی قانون بین الملل که با آمریکا و ماهواره هایش پایمال شده است، کنار آید.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تصریح کرد که مسکو در روند تبدیل شدن قدیمی ترین سازمان اروپایی از سوی ناتو و اتحادیه اروپا به سکوی دیگری برای عنوان برتری و خودشیفتگی غرب شرکت نمی کند. 
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: شما اعضای شورای اروپا از ارتباط با یکدیگر بدون حضور روسیه لذت ببرید.
این بیانیه پس از آن صادر شد که ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از شورای اروپا به دلیل تعلیق عضویت مسکو به دلیل حمله روسیه به اوکراین انتقاد کرد. 
وی تعلیق روسیه را برخوردار از انگیزه سیاسی دانست و گفت که این مساله نشان می دهد شورای اروپا لزوما به ابزار فرمانبردار بلوک غرب و اقمار آن تبدیل شده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما