بین الملل
فارس
۱۴۰۰/۱۲/۲۵ ۱۲:۳۲:۴۵
فرمانده آمریکایی مدعی از سرگیری فعالیت داعش در افغانستان شد
فرمانده آمریکایی مدعی از سرگیری فعالیت داعش در افغانستان شد
فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا مدعی شد که با فرارسیدن فصل گرم احتمال فرارسیدن آغاز فعالیت‌های داعش در افغانستان افزایش می‌یابد.
فارس

ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام)، در گفت‌وگو با کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور مدعی از سرگیری فعالیت و گسترش دامنه‌ فعالیت‌های جنگی داعش در افغانستان در تابستان سال آینده شد.

وی با اشاره به حضور داعش در افغانستان گفت که طالبان تلاش‌های زیادی مقابل آنها انجام داده است.

این مقام آمریکایی اما مدعی شد که حکومت سرپرست افغانستان در تلاش‌های خود در برخورد با داعش شکست خورده و احتمال درگیری‌های بیشتر در این کشور پیش‌بینی می‌شود.

مکنزی افزود که داعش درگیری را در افغانستان افزایش داده و این گروه تروریستی در ماه‌های اخیر حملات بزرگی را در شهرهای بزرگ افغانستان مخصوصا کابل انجام داده، که منجر به کشته شدن صدها انسان شده است.

وی از رسیدن فصل گرما به عنوان فصل سنتی جنگ یاد کرد و احتمال افزایش جنگ در افغانستان را دور از ذهن ندانست.

طالبان تاکنون درباره این اظهارات واکنشی نشان نداده؛ این در حالی است که مقامات طالبان پیش از این بارها اعلام کردند که خطر جدی از سوی داعش در افغانستان وجود ندارد و این گروه وجود فیزیکی در این کشور ندارد.

پس از سقوط حکومت وروی کار آمدن طالبان در افغانستان چند حمله بزرگ انتحاری و انفجاری از سوی داعش اجرا شده که در نتیجه آن صدها تن کشته و زخمی شده‌اند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما