بین الملل
مهر
۱۴۰۱/۰۷/۱۸ ۱۵:۵۸:۵۲
قدیروف: زلنسکی، فرار کن
قدیروف: زلنسکی، فرار کن
رئیس جمهور منطقه خودمختار چچن ضمن ابراز رضایت از حملات هوایی روسیه به اوکراین، به «ولودیمیر زلنسکی» توصیه کرد که به سوی غرب فرار کرده و پشت سرش را نگاه نکند.
مهر

به گزارش روسیا الیوم، «رمضان قدیروف» رئیس جمهور منطقه خودمختار چچن به حملات هوایی صبح امروز دوشنبه روسیه به اماکن حیاتی در مرکز و غرب اوکراین واکنش نشان داد.

قدیروف در صفحه شخصی خود در تلگرام با بیان اینکه «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین از حملات هوایی روسیه شاکی شده است، خطاب به او گفت: ای زلنسکی نادان؛ آیا تصور کرده‌ای اینگونه حملات برای تو جایز و برای دیگران ممنوع است؟

وی افزود: مقامات اوکراین به مدت هشت سال به بمباران غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌ها در شهرهای لوهانسک و دونتسک ادامه دادند، نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا هدف حملات موشکی آنها قرار گرفت، پل‌ها را منفجر و به تأسیسات حیاتی و مهم حمله کردند؛ اما وقتی جهت موشک‌ها عوض شده و بر سر خودشان فرود آمد، این حملات ناگهان بر همه حرام شد؟

قدیروف ادامه داد: ای زلنسکی، ما به تو هشدار داده بودیم که روسیه هنوز به شکل جدی و واقعی جنگ را شروع نکرده است. بنابراین از ناله و شکایت مانند یک انسان حقیر دست بردار چرا که فرار برای تو بهتر است. قبل از اینکه موشک‌ها به تو برسد فرار کن. به سوی غرب فرار کن و پشت سرت را نگاه نکن.

رئیس جمهور منطقه خودمختار چچن در پایان گفت: اکنون از نحوه انجام و اجرای عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین راضی هستم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما