بین الملل
تسنیم
۱۴۰۱/۰۵/۱۸ ۱۳:۴۰:۰۲
نصرالله: هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود
نصرالله: هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی اعلام کرد، دستی که به سمت منابع دریای لبنان دراز شود، قطع خواهد شد.
تسنیم

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز سه شنبه برای بزرگداشت عاشورای حسینی در ضاحیه بیروت سخنرانی کرد.

با امام حسین (ع) تجدید بیعت می‌کنیم
سید حسن نصرالله در آغاز سخنانش اعلام کرد: « بار دیگر پیمان خود را  امام حسین (ع) تجدید می‌کنیم و به او می‌گوییم ما همراه تو هستیم .امام حسین (ع)  ما مردان و زنان و سالخوردگان و جوانان عهدمان با شما را تجدید می‌کنیم و پایبندی خود را به این راه بار دیگر اعلام می‌کنیم».

ایران به رهبری امام خامنه‌ای در طلیعه اسلام قوی باقی خواهد ماند
سید حسن نصرالله افزود: «ایران به رهبری امام خامنه‌ای در طلیعه اسلام قوی باقی خواهد ماند. ما همچنین در عاشورای حسینی از محور مقاومت ، « قاسم سلیمانی» و برادرش فرمانده «ابو مهدی المهندس» یاد می‌کنیم».

ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای نیجریه
دبیر کل حزب‌الله لبنان با شهروندان نیجریه که در مراسم عاشورا مورد هدف گلوله قرار گرفتند، ابراز همدردی کرد و گفت: ما در عاشورای حسینی به شهیدان و مقاومت‌کنندگان خود در فلسطین که همواره با پایداری  در حال مقابله با رژیم اسرائیل  هستند، افتخار می‌کنیم. ما بار دیگر همچون چهل سال گذشته تعهد و  پایبندی خود به این آرمان مقدس را اعلام می‌کنیم و  می‌گوییم که  ما در کنار این ملت مبارز ایستاده‌ایم».

سید حسن نصرالله در خصوص دولت بحرین و اقدام این رژیم در جلوگیری از برگزاری مراسم عزدارای اعلام کرد: « از زشت‌ترین و شنیع ترین رژیم سازش کار با اسرائیل نظام بحرین است که نمی‌تواند وجود پرچم‌های امام حسین (ع) را تحمل کند در حالی که صهیونیست‌ها آزادانه در بحرین گشت و گذار می‌کنند».

وی در ادامه افزود: «ما در کنار ملت تحت محاصره و  مبارز یمن که سال‌ها در دفاع از عزت و میهن خود در مقابل اشغالگران، متجاوزان، ذلت و استکبار می جنگند، ایستاده‌ایم. یمنی‌ها خستگی را نمی‌شناسند  و با وجود  محاصره و درد و زخم‌هایشان  در جبهه‌ها و میدان‌های نبرد حضور می‌یابند.مظلومیت مردم یمن مظهر واقعی پایداری، سربلندی، پیروزی خون بر شمشیر و جلوه حقیقی کربلاء و سرور و سالا شهیدان امام حسین (ع) است.»

همه مردم عراق برای نجات کشور تلاش کنند/ سوریه جنگ جهانی را پشت سر گذاشت
سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد:« عراق سرزمین مقدس است، امیدواریم همه مردم عزیز بتوانند برای نجات عراق عاقلانه تلاش کنند. همچنین سوریه که جنگ جهانی را پشت سر گذاشت و اما اکنون در حال مقابله با تحریم‌هاست. این تحریم‌ها باید رفع شوند».

تهدید سید حسن نصرالله به صهیونیست‌ها: هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود
وی همچنین افزود:«تصمیم‌گیری‌ها در لبنان به دست خود ماست .ما و ملت لبنان در چهل سال گذشته با محاصره، جنگ و ترورها  مقابله کردیم  و به دنبال آینده‌ای امیدوارکننده  برای مردم خواهیم بود. ما  منتظر لبنانی آزاد، عزیز و  توانمند هستیم که  بتواند از حاکمیت و  عزت خود محافظت  و منابع طبیعی خود را استخراج کند».

سید نصرالله در ادامه سخنان خود تاکید کرد:« هر دستی که به سمت منابع لبنان دراز شود، قطع می‌شود همانند دستانی که به سمت خاک این کشور  دراز شد و قطع شد. انتظار می‌رود  مسئولان  لبنانی  درد و رنج های ملت را بفهمند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما