سیاسی
فارس
۱۴۰۰/۱۱/۱۵ ۱۲:۳۳:۴۱
ادعاهای بی‌اساس فرمانده سنتکام علیه ایران
ادعاهای بی‌اساس فرمانده سنتکام علیه ایران
سرکرده تروریست‌های سنتکام، ایران را تهدید اصلی آمریکا در منطقه غرب آسیا دانسته و مدعی شد مأموریت سنتکام جلوگیری از عملیات‌های ایران در آسیب‌زدن به آنهاست.
فارس

«کنث فرانک مک‌کنزی» رئیس سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا» موسوم به سنتکام، ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

مک‌کنزی شامگاه پنجشنبه طی سخنرانی در «اندیشکده خاورمیانه» مدعی شد: «ایران تهدید اصلی پیش روی سنتکام در خاورمیانه و کانون تمرکز ما است. آمریکا و ایران همچنان در وضعیت بازدارندگی مداوم هستند و تهران تلاش می‌کند آمریکا را مجبور به اقدام کند».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی با ادعای از کنترل خارج شدن گروه‌های شبه‌نظامی حامی ایران در عراق، اضافه کرد: «ما مأموریت داریم ایران را از انجام هرگونه عملیات شرورانه که باعث تضعیف امنیت و ثبات خاورمیانه می‌شود، بازداریم».

سرکرده تروریست‌های سنتکام درباره جنگ یمن نیز بدون اشاره به حملات ددمنشانه ائتلاف سعودی-اماراتی به مردم بی‌دفاع این کشور، ادعا کرد: «پشتیبانی ایران از حوثی‌ها دلیل اصلی طولانی شدن جنگ در یمن است. حوثی‌ها از تسلیحات ارسالی ایران بدون ملاحظه استفاده می کنند».

پیش از این نیز، «میچ مک‌کانل»، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنای آمریکا شامگاه پنجشنبه ضمن اذعان به اینکه آمریکا «بازدارندگی» خود علیه ایران را از دست داده از سیاستمداران حزب رقیب خود خواست فشارها را بر تهران افزایش دهند. 

رهبر جمهوری‌خواهان سنا در ادامه با بیان اینکه راهبرد ایران بیرون راندن آمریکا از خاورمیانه است گفت که بعد از خروج آمریکا از افغانستان، ایران تلاش در راستای تحقق این هدف را مضاعف خواهد کرد.

پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دی ماه ۱۳۹۸ جنبش‌هایی که خواستار خروج آمریکا از منطقه هستند قوت گرفته است.  پارلمان عراق مصوبه چند روز بعد از این اقدام تروریستی مصوبه‌ای برای اخراج نظامیان آمریکا از این کشور تصویب کرد، ولی به دلیل فشارهای واشنگتن این مصوبه تا کنون اجرایی نشده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما