سیاسی
فارس
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۸:۴۵:۱۸
حسن رحيم‌پور ازغدي: پدرم به التقاط و تحجر، لحظه‌اي آتش‌بس نداد
حسن رحيم‌پور ازغدي: پدرم به التقاط و تحجر، لحظه‌اي آتش‌بس نداد
فارس

حسن رحيم پور ازغدي ضمن قدرداني از کساني که در پي درگذشت پدرش، با وي و خانواده اش ابراز همدردي کردند، تاکيد کرد: براي استاد و پدر ما، حتي در آخرين روزها، درد دين و دغدغه مستضعفين و انقلاب، مقدم بر درد بيماري‌هايش بود.

 

حسن رحيم پور ازغدي طي پيامي ضمن قدرداني از کساني که در پي درگذشت مرحوم حاج حيدر رحيم پور ازغذي، با وي و خانواده اش ابراز همدردي کردند، تاکيد کرد: براي استاد و پدر ما، حتي در آخرين روزها، درد دين و دغدغه مستضعفين و انقلاب، مقدم بر درد بيماري‌هايش بود. از شبنامه‌نويسي‌هاي دهه سي و چهل تا روزنامه‌نويسي‌هاي پس از انقلاب، هزاران صفحه با خون دل نوشت. خانه‌اش‌، کارکرد دانشگاه و حوزه در تربيت و کادرسازي از صدها شاگرد ديندار انقلابي يافت.

 

متن اين پيام به شرح زير است:

 

بسم الله و منه و اليه

 

سروران، برادران و خواهران معظم

 

در کمال ادب و تواضع، از جانب خود و والده مکرم و خانواده داغدار ، محضر تک‌تک شما اداي احترام کرده و سپاسگزار صفا و همدردي و شرمنده لطف و غمخواري شما خواهيم بود. گرماي تسليتها و دعاهاي شما بزرگواران، از سرماي غم در اين فقدان تلخ کاست.

 

براي استاد و پدر ما، حتي در آخرين روزها، درد دين و دغدغه مستضعفين و انقلاب، مقدم بر درد بيماري‌هايش بود. از شبنامه‌نويسي‌هاي دهه سي و چهل تا روزنامه‌نويسي‌هاي پس از انقلاب، هزاران صفحه با خون دل نوشت. خانه‌اش‌، کارکرد دانشگاه و حوزه در تربيت و کادرسازي از صدها شاگرد ديندار انقلابي يافت.

 

او «استاد دردمندي» و «مرد هميشه نگران خلق» بود که در سال‌هاي سخت پيش از انقلاب با علما و روشنفکران و چريک‌ها مرتبط و در کار مبارزه بود اما سال‌هاي پس از انقلاب را از جهاتي سخت‌تر مي‌دانست و شبانه‌روز ، نگران مادام‌العمر «عدالت و کارآمدي» در جمهوري اسلامي و حفاظت ازميراث امام وشهدا بود و رهبري پس از امام را رسالتي خطير با کارنامه‌اي موفق مي دانست.

 

جز "نويسنده منتقد"، امضائي نداشت و همه نوشته هايش را حتي آن بخش که رسانه ها منتشر نمي کردند با " لاحول ولاقوة الا بالله العلي العظيم"، مهر مي کرد. يک ريال از بيت المال به هيچ مناسبت برنداشت و حتي اجازه نداد سنگ قبر فرزند شهيدش حميد، غواص کربلاي۴ را بنياد شهيد بپردازد. 

 

به التقاط و تحجر، لحظه‌اي آتش‌بس نداد و با خطر فساد و اشرافي‌گري در حکومت ديني، لحظه‌اي سازش نکرد. کلماتش پيرو سبک زندگيش بود. جدا از عاطفه فرزندي و بي‌اغراق، عرض ميکنم از جهاتي متعدد، مردي چون او در همه عمر نديده‌ام.

 

براي آن دين‌آشناي دلسوز که سراسر زندگي اش به محرومين خدمت کرد واز هزينه جهيزيه ازدواج فرزندانش تا مخارج مجلس ختم خودش ، همه جا فقرا را شريک کرد و تا آخر حتي در بستر بيماري به مجاهدين سراسر عالم مي انديشيد، با ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل‌محمد(ع) طلب رحمت و مغفرت بفرماييد.

 

انشالله وصيتنامه ايشان در روزهاي آينده منتشر و بخشي از مقالات آن مصلح اجتماعي به‌تدريج در اختيار رسانه‌هاي عمومي قرار خواهد گرفت. همين جا وظيفه خود مي دانم دربرابر همه سروران و عزيزاني که در دوران بيماري اين حقير نيز براي شفا دعا فرموده و پيگير سلامت اين ناچيز بودند و امکان پاسخگويي نداشتم ، سرتعظيم فرود آورم.   

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما