اجتماعی
ترنجی
۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۲:۰۸:۰۶
سامسونگ به اپل کنايه زد!
سامسونگ به اپل کنايه زد!
کاربران اين حق را دارند که از اپل انتقاد کنند چرا که مدت زيادي طول کشيد تا اين شرکت نمايشگر ProMotion با رفرش ريت ۱۲۰ هرتز را به آيفون ۱۳ پرو و ​​آيفون ۱۳ پرو مکس خود بياورد. نظر سامسونگ نيز همين است و از اين فرصت استفاده کرده تا با انداختن تيکه به اپل، بزرگترين رقيب خود در زمينه گوشي‌هاي هوشمند را در زمينه تاخير در ارائه نمايشگر ۱۲۰ هرتز مورد تمسخر قرار دهد.
ترنجی

اخيرا حساب رسمي سامسونگ موبايل شعبه آمريکا، توييتي را ارسال کرده تا به مخاطبان يادآوري کند که مدت مديدي مي‌شود که شرکت کره‌اي نمايشگرهاي 120 هرتزي را به گوشي‌هاي پرچمدار خود آورده است.

در واقع، از زمان معرفي سري گلکسي S20 که حدودا مربوط به دو سال گذشته مي‌باشد. در آن زمان سامسونگ اين ويژگي را براي هر سه مدل گلکسي S20 خود معرفي کرد، درحالي‌که اپل اين ارتقاء را تنها محدود به گران‌قيمت‌ترين گوشي‌هاي خود يعني iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max کرده است. اين بدان معناست که مصرف‌کنندگان مجبور خواهند بود هزينه بيشتري را براي تجربه بسيار نرم و روان محتواي نمايشگر صرف کنند.

                                                                      تيکه سامسونگ به اپل براي نمايشگر ۱۲۰ هرتز آيفون ۱۳ پرو

البته خود سامسونگ نيز اين تکنولوژي را به‌صورت بي‌نقص ارائه نکرده و همان زمان نيز انتقاداتي به اين شرکت وارد بود. به‌عنوان مثال، هنگامي که گزينه 120 هرتز براي سري Galaxy S20 معرفي شد، احتمالاً براي حفظ عمر باتري از حداکثر رزولوشن صفحه‌نمايش پشتيباني نمي‌کرد؛ با اين حال، وان پلاس 8 پرو که از سخت‌افزار يکساني برخوردار بود، مي‌توانست رفرش ريت بالا را در حداکثر رزولوشن خود فعال کند.

مورد دوم، کاربران فقط مي‌توانستند بين گزينه‌هاي 120Hz و 60Hz در سري Galaxy S20 جابجا شوند، در حالي‌ که صفحه‌ نمايش 120Hz ProMotion در iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max به‌ طور هوشمند نرخ بازخواني را بسته به محتواي نشان داده شده روي صفحه تغيير مي‌دهد تا عمر باتري را حفظ کند. همه اين‌ها اما، به‌ لطف نمايشگرهاي پيشرفته LTPO مي‌باشد که اپل از خود سامسونگ تهيه کرده است. البته که يک‌ سال بعد و در سري گلکسي S21، سامسونگ تمامي اين موارد را برطرف کرده و علاوه‌ بر ارائه گوشي خود با نمايشگري با رفرش ريت متغير، مي‌توان رزولوشن را روي حداکثر ميزان خود نيز قرار داد.

اگر هنوز از اين که مجبور هستيد هزينه بيشتري براي خريد آيفون 13 پرو و ​​آيفون 13 پرو مکس صرف کنيد تا رفرش ريت 120 هرتز را خرج کنيد، نااميد شده‌ايد، شايد بايد منتظر سري آيفون 14 باشيد چراکه گفته مي‌شود که تمام اعضاي آيفون 14 داراي نمايشگر LTPO با رفرش ريت 120 خواهند بود، بنابراين اميدواريم پيش‌بيني‌ها محقق شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما