سیاسی
۱۴۰۲/۰۸/۱۹ ۱۴:۳۳:۳۲
آیت‌الله‌علم‌الهدی: جنگ غزه، معرکه سنجش انسانیت/ شکست صهیونیست‌ها، میدانی، دیپلماتیک و راهبردی است
آیت‌الله‌علم‌الهدی: جنگ غزه، معرکه سنجش انسانیت/ شکست صهیونیست‌ها، میدانی، دیپلماتیک و راهبردی است

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‎الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سی و چهارمین روز جنگ غزه پس از عملیات تاریخی طوفان‌الاقصی اظهار کرد: آن‌چه در این روزها گذشت، برگه‌ای است که دو رو دارد؛ یک‎رو از آن همه مظالم، جنایات، آدم کشی‌ها و بیدادگری‌هایی است که در تاریخ بشریت بی‌سابقه بوده و روی دیگر، حماسه تمام فلسطینی محور مقاومت است.

ایشان افزود: آن کودک خردسالی که با بدن شکسته، مجروح و سوخته بر تخت بیمارستان قرار داده شده درحالی که او را در حالت نیمه‌جان از روی پیکر هزارپاره پدر و مادرش برداشته‌اند و اکنون همه‌چیز خود را از دست داده، با وضعیت خود تصویرگر یک جنایت جنگی تمام‌عیار در فلسطین قهرمان است که در کل تاریخ از زمان حمله مغول تا همه جنگ‌های خانمان‌سوز تاریخ بی‌سابقه بوده است.
جنگ غزه، معرکه سنجش انسانیت است
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تا به امروز، 38 هزار ساختمان در غزه به‌طور کامل ویران شده که یک هجدهم همه منازل موجود در غزه است. جمعیت شهدا از 10 هزار و جمعیت کودکان شهید از چهار هزار نفر گذر کرده و تصویری را در برابر بینش جهانیان قرار داده که همه را منقلب و متحول کرده است. تنها کسی هم که تکان نخورده، سران استکبار جهانی، سازمان ملل و شورای امنیت است. این‌ها هستند که انسان نیستند زیرا فراتر از عاطفه دینی، حتی ذات انسانی هم آن‌ها را به جنبش در نمی‌آورد.
ایشان ادامه داد: با این حال، همه این جنایات و کودک کشی‌ها، هیچ تأثیری در اصل موضوع نداشت و با وجود گذشت 34 روز از عملیات طوفان‌الاقصی، حتی به اندازه خردلی از فضاحت این شکست نکاسته است. موشک‎باران قهرمانانه رزمندگان مقاومت، امان صهیونیست‌ها را بریده، از شمال تا جنوب این منطقه اشغالی زیر آتش موشک‌هاست و هیچ‌کدام از اشغالگران حتی یک‌شب خواب راحت ندارند. از روز تهاجم زمینی جنایتکاران به غزه نیز تاکنون 122 خودروی نظامی و 100 تانک مرکاوا به آتش کشیده شده و خسارات مهلکی به کودک کشان وارد شده است.
آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه تاکنون تلفات مقاومت بسیار کم بوده اما در مقیاس صد و هزار از سربازان صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند، تصریح کرد: هر کدام از این تانک‎های گران‌قیمت که به قول صهیونیست‌ها متخصص جنگ زمینی هستند، فقط به دست دو رزمنده فلسطینی و با یک قبضه راکت ضدزره یاسین به‌کلی منهدم می‌شود. به دلیل همین عجز و ناتوانی صهیونیست‌هاست که از هوا، از دریا و از زمین حمله می‌کند و فقط بچه می‌کشد چون کار دیگری از دستش برنمی‌آید.
ایشان تأکید کرد: در این میان، مسئول و عامل اصلی همه جنایات غزه نیز آمریکاست زیرا آن‌ها بودند که اخیراً در کنگره نشستند تصویب کردند که 14 میلیارد دلار به رژیم کودک کش کمک کنند درحالی که کارشناسان می‌گویند حدود نصف این پول یعنی تقریباً 7 میلیارد دلار تاکنون خسارت به این رژیم وارد شده که برای جبران آن، سردمداران رژیم اشغالگر قدس چشم‌انتظار کمک سران استکبار غربی هستند.
شکست صهیونیست‌ها، میدانی، دیپلماتیک و راهبردی است
عضو مجلس خبرگان رهبری، ابعاد شکست صهیونیست‌ها در جنگ غزه را به‌مراتب فراتر از تلفات میدانی دانست و گفت: این جنگ، اسرائیل را به‌طور مطلق در حاشیه انزوا قرار داده و تاکنون کشورهای زیادی سفرای خود را از تل‌آویو فراخوانده و ترک رابطه دیپلماتیک با صهیونیست‌ها کرده‌اند. علاوه بر این، نفرت از صهیونیست‌ها در حالی جهانگیر شده که در تاریخ هرگز سابقه نداشته که همه ملت‌های دنیا به‌صورت خودجوش علیه یک جریان بسیج شوند. این حقیقت دوران ماست و در هیچ نقطه از عالم به جز یک مشت ورشکسته سیاسی آمریکایی و مزدوران شورای امنیت، هیچ‌کس نمانده که از این کودک‎کشان ملعون حمایت کند.
آیت‎الله علم‌الهدی در تبیین تکلیف و وظیفه محور مقاومت در قبال جنگ غزه گفت: در این شرایط یک سؤال پیش می‌آید که مقاومت تاکنون چکار کرده و می‌خواهد چه کند. اولاً اینکه این عمل نه یک برنامه ایرانی، لبنانی یا اخوانی بلکه یک برنامه کاملاً فلسطینی بود که پس از تحولات غزه، همه گروه‌های مقاومت اسلامی در منطقه هم به آن پیوسته‌اند. در شمال، با نهیب سید مقاومت همه صهیونیست‌ها در موضع ترس و دفاع قرار گرفته‌اند. در جنوب، صهیونیست‌ها زیر آتش مقاومت یمن هستند و روزی نیست که یا با انفجارهای بزرگ و یا با صدایی آن، یکسره مضمحل نشوند. مقاومت عراق و سوریه هم به‌صورت روزانه، پایگاه‌های آمریکایی را به عنوان مسبب اصلی جنایات غزه زیر آتش دارند. این‌ها، عمل مجاهدانه مقاومت اسلامی در منطقه است.
جمهوری اسلامی، فرمانده جریان ضدصهیونیستی
ایشان بیان کرد: جمهوری اسلامی نیز به عنوان محور مقاومت، مسئولیت مدیریت جریان و دیپلماسی فعال بین‌المللی را برعهده دارد تا این خشم مقدس را در همه عالم تنویر کند و همه دنیا به مدد تبیین مسئولانه ملت و جهاد مخلصانه دولت ما از عمق خباثت صهیونیسم و مظلومیت مقاومت آگاه شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه سرحلقه شکل‎گیری بیداری جهانی به تدبیر امام زمان(عج) و مقدمه دولت عدل مهدوی است، اظهار کرد: صهیونیست‌ها هم امروز به این نتیجه رسیده‌اند که نسل‌کشی در غزه هیچ اثری جز مفتضح شدن و منزوی شدن بیشتر برایشان ندارد. با این حال، گرفتار باتلاقی هستند که در آن نه راه پیش دارند و نه راه پس.
ایشان افزود: برادران و خواهران، عزیزان من، در این موقعیت آن‌چه ما باید به آن باور داشته باشیم آن است که بدانیم کل این قضیه به سرانگشت تدبیر و اراده منجی عالم بشریت، حضرت بقیة‌الله الاعظم(عج) است والا این چه رازی است که در قلب واشنگتن، انبوه مردم غیرمسلمان به خیابان بریزند و از غزه مسلمان دفاع کنند؟ چه سرّی در ماجرا نهفته است که مردم اروپا با یک نسل‌کشی جنایت‌کارانه در ارض اقدس مسلمانان، متوجه حقیقت دین خدا، قرآن و مکتب شوند؟ در همه این‌ها راز عنایت خاص امام عصر(عج) نهفته است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما