اجتماعی
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ۰۸:۴۵:۳۲
وزیر بهداشت: وارد موج هفتم کرونا شده ایم
وزیر بهداشت: وارد موج هفتم کرونا شده ایم
وزیر بهداشت گفت: در شروع موج هفتم کرونا در کشور هستیم چراکه از یکی دو هفته پیش، شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران در بیمارستانها هستیم.
فارس

دکتر بهرام عین اللهی اظهار داشت: بر اساس مطالعات و مقالات  علمی، نورا یکی از واکسن های بدون عارضه ساخت داخل است  این واکسن پروتئینی نوترکیب، واکسنی پیشرفته است و بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته، توانسته ۹۴ درصد کارایی و تاثیر داشته باشد که امیدواریم به سرعت در کشور توزیع شود به ویژه در حال حاضر که وارد موج هفتم کرونا شده ایم، توصیه ما به مردم این است که به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن یادآور تزریق کنند.

وی با اشاره به فوت ۱۳ نفر از بیماران کووید ۱۹ در روز قبل، گفت: در شروع موج هفتم کرونا در کشور هستیم چراکه از یکی دو هفته پیش، شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران در بیمارستانها هستیم و در این شرایط، افزایش موارد مرگ و میر، دور از انتظار نیست. در حال حاضر بین هفته دوم تا سوم موج هفتم کرونا به سر می بریم که شمار جانباختگان کرونا، دو رقمی شده و امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد  کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران باشیم. 

وزیر بهداشت گفت: در یکی دو هفته اخیر، آمار مراجعان و بستری بیماران کووید19 در کشور رو به افزایش بوده و بعد از ثبات و کاهش آمار مراجعان و بستری ها، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران نیز کاهش می یابد. تعداد موارد فوتی کرونا در روزهای آینده، قابل پیش بینی نیست و به واکسیناسیون مردم و تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی، وابسته است.

گفتنی است مجوز مصرف واکسن نورا به عنوان یادآور سایر واکسن ها اخیرا از سوی سازمان غذا و دارو صادر شده است. این ئواکسن در فاز یک کارآزمایی بالینی، بر روی 70 داوطلب، در فاز دوم بر روی 300 نفر و در فاز سوم بر روی 10 هزار داوطب که سه ماه از تزریق واکسن سینوفارم، برکت یا آسترازنکا آنها گذشته بود، مورد مطالعه قرار گرفت. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما