ورزشی
تسنیم
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ ۱۱:۵۵:۳۹
گربیچ: نمی‌توانستیم از برتری خود دفاع کنیم/ ایران می‌تواند با تیم‌های بزرگ دنیا رقابت کند
گربیچ: نمی‌توانستیم از برتری خود دفاع کنیم/ ایران می‌تواند با تیم‌های بزرگ دنیا رقابت کند
سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: برای من اصلا جای شگفتی نیست که تیم ایران به این مرحله از مسابقات راه یافته است.
تسنیم

نیکولا گربیچ پس از پیروزی 3 بر 2 تیم ملی لهستان مقابل ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های 2022 اظهار داشت: پیروزی مهمی مقابل حریف بسیار خوبی به دست آوردیم. تیم ایران، والیبال بسیار خوبی را ارائه داد. برای من اصلا جای شگفتی نیست که تیم ایران به این مرحله از مسابقات راه یافته است. سطح والیبالی که تیم ایران بازی کرد و انگیزه‌ای که از خود نشان داد، گویای همه چیز است.
سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: تیم ملی والیبال ایران ما را بر آن داشت تا بهترین عملکرد خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی ارائه کنیم. برای ما فقط مسئله برد مقابل ایران مهم نبود، بلکه چگونگی رسیدن به این موضوع هم برایمان خیلی مهم بود.
گربیچ خاطرنشان کرد: نمی‌توانستیم با عملکرد و بازی همیشگی خودمان در این دیدار پیروز شویم. نتوانستیم در توپ های اول مثل همیشه موفق باشیم. همچنین در سرویس نیز نتوانستیم مثل همیشه به حریفمان فشار بیاوریم.
وی گفت: از لحاظ تاکتیکی وضعیت خوبی داشتیم اما نمی‌توانستیم از برتری خود دفاع کنیم. سختی‌های بسیاری را در طول مسابقه تحمل کردیم اما توانستیم این فشارها را مدیریت کنیم و در نهایت در ست پنجم به بازی برگردیم و در حساس‌ترین لحظه ممکن بهترین عملکرد خود را ارائه کنیم و پیروز میدان شویم. همانطور که گفتم این مهم بود که بدانیم چگونه به این پیروزی دست پیدا کنیم و فقط نتیجه مهم نبود.
او در مورد نسل جدید والیبال ایران اظهار داشت: صادقانه باید بگوییم فقط میلاد عبادی‌پور را در این تیم می‌شناختم. آن هم به این دلیل است که او سابقه حضور در نسل قبلی را دارد. درمورد عبادی‌پور باید بگویم که او در حال حاضر بهترین عملکرد خود را در تمام طول دوران بازی‌اش ارائه می‌کند، چرا که او در حال حاضر کاپیتان تیم است و مسئولیت بیشتری دارد و باید نقش خود را به خوبی ایفا کند. سایر بازیکنان تیم به او نگاه می‌کنند و او الگوی آنان است. او فوق العاده نقش خود را ایفا می‌کند.
سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: در مورد دو بازیکن دیگر (امین اسماعیل نژاد و امیرحسین اسفندیار) باید بگویم که آنها پتانسیل بازی در تیم های بزرگ دنیا را دارند. آنها در بخش حمله، دفاع و سرویس فوق‌العاده عمل می کنند. تیم ملی ایران با این بازیکنان آینده فوق العاده ای را در پیش دارد و می‌تواند با تیم‌های بزرگ دنیا رقابت کند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما