بین الملل
ایرنا
۱۴۰۲/۰۵/۱۳ ۱۰:۱۹:۲۰
هاآرتص: حمله مشترک موشکی از لبنان، غزه و ایران یک احتمال واقعی است
هاآرتص: حمله مشترک موشکی از لبنان، غزه و ایران یک احتمال واقعی است
روزنامه عبری زبان هاآرتص عصر پنجشنبه در مطلبی در رابطه با بحران داخلی رژیم صهیونیستی به دلیل لایحه تغییرات قضایی، نوشت: حمله مشترک موشکی از لبنان، غزه و ایران به احتمال واقعی تبدیل شده است
ایرنا

 هاآرتص نوشته است: در سایه کودتای قضایی، سناریوی حمله موشکی مشترک از لبنان، غزه و ایران به یک احتمال واقعی تبدیل شده است.

این رسانه صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی، افزود: این تحولات فرصت تاریخی برای حماس و حزب الله برای ضربه زدن به این رژیم فراهم کرده است.

هاآرتص در ادامه نوشت: با توجه به تضعیف بازدارندگی و عدم حمایت بین المللی، حزب الله و حماس فرصت اقدام همزمان علیه (رژیم) اسرائیل در دو جبهه را درک می‌کنند.

این روزنامه عبری زبان در پایان نوشته است که شلیک ۱۰ هزار موشک از لبنان و پنج هزار راکت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی اعداد خیالی نیستند.

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند که ارتش رژیم اشغالگر پس از نشستی که برای ارزیابی اوضاع برگزار کرده، برای اولین بار رسماً اعلام کرد که آسیب به توانمندی‌های ارتش اسرائیل در صورت جنگ از هم اکنون آغاز شده و این امر به ‌ویژه پس از تمرد ده‌ها پزشک عضو ارتش و نیز صدها خلبان و افسر نیروی هوایی (رژیم) اسرائیل مشهود است.

پیش از این، شبکه صهیونیستی «کان» نیز گزارش داده بود که ۱۰ هزار نیروی ذخیره از ۴۰ یگان مختلف ارتش اسرائیل اعلام تمرد کرده‌اند، کانال ۱۳ اسرائیل نیز اعلام کرد که آمار تمردکنندگان در نیروی هوایی افزایش خواهد یافت.

در همین حال، هفته گذشته نیز بیش از ۹۵۱ نظامی بخش ذخیره فعال در حوزه اطلاعاتی ارتش رژیم اشغالگر قدس در اعتراض به لایحه کابینه نتانیاهو برای تضعیف قوه قضائیه، خدمات خود را تعلیق کردند.

پیش بینی می‌شود که درپی تصویب لایحه تغییرات قضایی، بحران و شکاف در سطح سیاسی و در سطح توده "اسرائیلی ها" و ارتش رژیم صهیونیستی در برهه آینده تشدید شود و روند سقوط این رژیم را تسریع کند

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما