بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۱/۲۶ ۱۴:۵۳:۳۱
حمایت اولاند از مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
حمایت اولاند از مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهور سوسیالیست سابق فرانسه با حمایت از «امانوئل مکرون» از مردم خواست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ۲۴ آوریل(چهارم اردیبهشت) به او رای دهند.
ایرنا

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهور سوسیالیست سابق فرانسه  در برنامه تلویزیونی «تی اف ۱» گفت: «من رئیس جمهوری اسبق این کشور هستم و می دانم در انتخاباتی با این درجه از اهمیت آنچه کلیدی و مهم است فرانسه، همبستگی و انسجامش، آیندۀ اروپایی اش و استقلالش می باشد. به همین دلیل است که از مردم می خواهم به امانوئل مکرون رای دهند.» 

در دور اول انتخابات که روز یکشنبه گذشته برگزار شد، از میان ۱۲نامزد رقیب، امانوئل مکرون و مارین لو پن به دور دوم راه یافتند و قرار است روز چهار اردیبهشت در دور دوم به رقابت بپردازند.

وی در ادامه سخنانش افزود رای به مکرون به این معناست که خانم لو پن پیروز نمی شود.

با این وجود روابط میان اولاند و مکرون که وزیر سابق اقتصاد او بود که حزب سوسیالیست را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ ترک کرد تا حزب خودش را تاسیس کند همواره آرام نبوده است.

کمتر از ۱۰ روز مانده به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که تعیین کننده رهبر دومین اقتصاد بزرگ اروپا به مدت ۵ سال است، نظرسنجی ها نشان می دهند «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری میانه رو فرانسه با فاصله اندکی از رقیب راستگرای خود «مارین لوپن» پیشتاز است. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما