سیاسی
فارس
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۱۴:۵۵:۵۸
واکنش حاج‌علی‌اکبری به حقوق‌های نجومی: مدیر غیرتمند نمی‌تواند ۱۵ برابر دیگران حقوق بگیرد
واکنش حاج‌علی‌اکبری به حقوق‌های نجومی: مدیر غیرتمند نمی‌تواند ۱۵ برابر دیگران حقوق بگیرد
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به مذاکرات لغو تحریم گفت: دشمن بیشتر از ما به این توافق نیاز دارد؛ بنابراین ما عجله‌ای نداریم و باید با دقت و غیرت مذاکرات دنبال شود.
فارس

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نمازجمعه تهران در بخشی از خطبه‌های امروز به موضوع حقوق‌های نجومی اشاره و اظهار داشت: چیزی که ملت ما را رنج داده و می‌دهد خبر زشت حقوق‌های نجومی است که این مسأله باید با دقت بررسی شود و دولت نیز موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: خبرهای خوبی از رهگیری حقوق‌های نجومی به گوش می‌رسد و بیشتر این پدیده نامناسب رنج‌آور و آزاردهنده مربوط به شرکت‌های دوزیست و خصولتی است.

حقوق های نجومی در شرکت های خصولتی اتفاق می‌افتد

خطیب نمازجمعه تهران گفت: در این شرکت‌های خصولتی که نه خصوصی هستند و نه دولتی برداشت‌های ناصوابی صورت می‌‌گیرد که از هیچ مدیر غیرتمند و مؤمنی برنمی‌آید که ۱۵ برابر بیشتر حقوق بگیرد که این مسأله نیاز به اصلاح دارد. بنابراین باید این شرکت‌ها و دستگاه‌های ویژه‌خوار در طراحی جدید مورد اصلاح قرار گیرند.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری با اشاره به مذاکرات ایران و 1+4 گفت:‌ در سیاست خارجی وقتی ملت ایران پشتوانه تیم مذاکره‌کننده هستند بنابراین تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید بترسد و غیرتمندانه حاضر شده و با توکل به خدا و با تدبیر و حکمت دشمن را زمین‌گیر کرده و این تحریم‌های ظالمانه را از سر راه بردارد.

وی با تأکید بر این جمله که نباید مذاکرات فرسایشی شود، در عین حال گفت: دشمن به این توافق بیشتر از ما نیاز دارد بنابراین ما عجله‌ای نداریم چرا که باید با دقت و غیرت مذاکرات دنبال شود.

اقدامات دولت و مجلس برای معیشت مردم امیدبخش است

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه در عرصه اقتصادی و معیشت طراحی‌های خوبی انجام می‌شود،‌گفت: اقداماتی که دولت و مجلس در زمینه معیشت ملت انجام می‌دهند امیدبخش است و در عین حال نیازمند برنامه‌ای هدفمند و عالمانه با روش‌های دقیق هستیم و ساختار بودجه به ویژه در حوزه‌های فضای کسب و کار، کنترل تورم و نهضت مسکن نیازمند اصلاح است و کار جدی را می‌طلبد.

دشمن غیرت دینی جامعه را مورد هدف قرار داده است

حاج‌علی‌اکبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن غیرت دینی و ایمان ملت ایران را هدف گرفته است، گفت: دشمن می‌خواهد از ملت ایران قداست‌زدایی کند و به همین علت حیا و عفت و ارزش‌های خانوادگی و اسلامی و ایرانی ما را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه ترویج بی‌بند و باری برای زدن غیرت دینی است،‌ گفت: نباید در مقابل این طراحی دشمن سهل‌انگاری صورت بگیرد. مردم و جوانان باید از دین و گوهر غیرت دینی مراقبت کنند و خانواده‌ها تربیت نسل غیور و دینی و قطع دست مفسدان و جلوگیری از نفوذ فساد کمک کنند.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه سرمایه غیرت دینی باید با همه وجود حفاظت شود،‌گفت: ما با داشتن سرمایه غیرت دینی بود که موفق شدیم نظام محاسباتی دشمن را به هم بریزیم و دشمن نتوانست با دستگاه محاسباتی زنگ‌زده خود ملت ایران را زمین‌گیر کند بلکه خود زمین‌گیر شد.

وی ادامه داد:‌ این سرمایه غیرت دینی بود که تهدیدها را برای ملت ایران به فرصت تبدیل کرد و ملت ایران در صراط مستقیم الهی قرار گرفت و رهبر انقلاب نیز فرمودند هر جا به مشکل خوردیم به دلیل دنبال نشدن این خط ناب بود.بنابراین برای رسیدن به قله تمدن اسلامی نیازمند سرمایه غیرت دینی هستیم.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به بیانات رهبر معظّم انقلاب در باره غیرت دینی گفت: یکی از بزرگ‌ترین فضیلت‌های بزرگ جامعه انقلابی غیرت دینی است که در منظومه معارف قرآنی و روایی  جایگاه ویژه‌ای دارد و بنیان و زیرساخت بسیاری از فضیلت‌ها در اخلاق و عمل است.

وی افزود: خداوند غیرت را از صفات حق می‌داند و در فطرت انسان به ودیعه گذاشته است و غیرت دینی عنوان فراگیری است که سایر غیرت‌ها را هم پوشش می‌دهد.

حاج‌علی‌اکبری گفت: اگر میزان غیرت دینی در جامعه کاهش یابد در وهله نخست انسان مؤمن و سپس خانواده و جامعه آسیب می‌بینند چون غیرت دینی حفاظ شخصیت مؤمن و سپر جامعه است.

خطیب نمازجمعه تهران در ادامه با اشاره به خسارات سیل در چند هفته گذشته به کشور ضمن ابراز همدردی با آنها گفت:‌ امیدواریم با پیگیری مسؤولان و همت مردم این مناطق مشکلات مرتفع شده و گزارش‌هایی که به ما رسیده نشان از حضور به موقع مسؤولان و گروه‌های جهادی و مردمی به این مناطق بوده است البته برخی از مشکلات ناشی از سیل به دلیل مشکلات زیرساختی بود که باید مرتفع شود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما