ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۱/۰۳/۰۲ ۰۰:۰۰:۵۹
مهدی طارمی دست‌نیافتنی شد!
مهدی طارمی دست‌نیافتنی شد!
نمایش درخشان ملی‌پوش ایرانی پورتو کاری کرد تا این تیم به دومین قهرمانی در فصل ۲۲-۲۰۲۱ برسد.
ورزش سه

مهدی طارمی پس از یک فصل استثنایی در پورتو که توانست ۲۰ گل به ثمر رساند و ۱۲ پاس گل بدهد و نقش اصلی در تیمش برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر پرتغال را داشته باشد، در فینال جام حذفی نیز یک‌تنه تیمش را صاحب یک برد پُر گل و البته کسب دو گانه در فصل ۲۲-۲۰۲۱ کرد.

ستاره ایرانی پورتو که در لیگ برتر پرتغال رتبه دوم برترین گلزنان و رده سوم بهترین پاسورهای این رقابت‌ها را به خود اختصاص داده و در کنار آن با گرفتن هفت پنالتی نقش عمده‌ای در قهرمانی تیمش داشت، امشب هم در دیدار پایانی جام حذفی خوش درخشید و کاری کرد تا تیمش یک جام دیگر به‌دست بیاورد.

تیم فوتبال پورتو هشت روز پس از برپایی جشن قهرمانی در دیدار پایانی لیگ برتر پرتغال، از ساعت ۲۰:۴۵ امشب در استادیوم ناسیونال شهر اویراس، مسابقه فینال جام حذفی این کشور را مقابل توندلا، تیمی که امسال از لیگ برتر پرتغال سقوط کرده بود، انجام داد.

پورتو در دقیقه ۲۱ با خطایی که در محوطه جریمه توندلا روی اوتاویو اتفاق افتاد، صاحب یک ضربه پنالتی شد که مهدی طارمی با یک ضربه مطمئن توپ را برخلاف جهت دروازه‌بان حریف، به سمت راست خود زد تا گل اول تیمش را به ثمر رساند.

پورتو پس از اینکه با تک‌گل مهدی طارمی و برتری به رختکن رفت، نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و نزدیک بود در دقیقه ۴۹ باز هم با حرکت ستاره ایرانی خود به گل دوم دست پیدا کند که این بار شوت این مهاجم تبدیل به گل نشد و ضربه او را دروازه‌بان توندلا با یک واکنش تماشایی دفع کرد.

طارمی در دقیقه ۵۲ یک پاس دیدنی به محوطه جریمه توندلا فرستاد که مدافعان حریف آن را دفع کردند ولی ثانیه‌های بعد همان توپ حرکات تماشایی و تمرین شده بازیکنان پورتو، با پاس په‌په و ضربه ویتینیا گل دوم را به همراه داشت تا این تیم نزدیک‌تر از همیشه به قهرمانی شود.

مهاجم ایرانی پورتو که فرصت‌های خوبی در این مسابقه به‌دست می‌آورد، در دقیقه ۶۳ می‌توانست گل دوم خود را بزند که این بار هم شوت او در چارچوب نبود و ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از کنار تیرک دروازه توندلا به بیرون رفت.

طارمی در شرایطی امشب آخرین بازی خود در فصل ۲۲-۲۰۲۱ را به پایان رساند که در مجموع ۶مسابقه لیگ قهرمانان اروپا، سه دیدار لیگ اروپا، یک مسابقه لیگ‌کاپ پرتغال، ۶بازی جام حذفی و ۳۲دیدار لیگ برتر پرتغال، ۲۶ گل به ثمر رساند و ۱۵پاس گل داد

در دقیقه ۶۴ داور تصمیم به بازبینی ویدئویی یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه توندلا گرفت که پس از حضور در کنار زمین، برای دومین بار در این مسابقه برای پورتو پنالتی تشخیص داد.

طارمی که پیش از بازی فینال فقط یک گل در رقابت‌های جام حذفی به ثمر رسانده بود، این فرصت را داشت تا در بازی امشب با دو ضربه پنالتی دبل کند، اما ضربه پنالتی او در دقیقه ۶۶ تبدیل به گل نشد تا بازی با نتیجه دو بر صفر پیش برود.

پورتو که علی‌رغم نمایش کاملا یک‌‌طرفه در دقیقه ۷۳ گل اول را دریافت کرد و فاصله‌اش با توندلا کمتر شد، ثانیه‌هایی پس از شروع مجدد دوباره مسابقه روی پاس چیپ اوتاویو از پشت به داخل محوطه جریمه و شوت سرضرب و بغل پای تماشایی مهدی طارمی گل سوم را به ثمر رساند تا دوباره اختلاف را به دو گل افزایش بدهد.

علی کریمی در فصل ۰۶-۲۰۰۵ موفق شده بود همراه با بایرن مونیخ به دو گانه در فوتبال آلمان دست پیدا کند و سردار آزمون نیز در فصل ۲۰-۲۰۱۹ توانست به قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و سوپر کاپ روسیه برسد و حالا مهدی طارمی تبدیل به سومین بازیکن ایرانی تاریخ شد که در اروپا این افتخار را تجربه کرده و دو گانه را می‌گیرد

ستاره ایرانی پورتو پس از زدن دو گل و هدر دادن یک پنالتی در کنار ۱۹ پاس صحیح، یک پاس کلیدی، یک سانتر، یک خلق موقعیت خطرناک، چهار برد در دوئل‌های زمینی و چهار پیروزی در نبردهای هوایی و دو بار گرفتن خطا، در دقیقه ۸۴ تعویض شد تا تیمش در لحظات پایانی با یک سیستم دفاعی‌تر نتیجه را حفظ کند.

پورتو با حفظ پیروزی ۳ بر یک مقابل توندلا موفق شد به قهرمانی جام حذفی پرتغال در فصل ۲۲-۲۰۲۱ دست پیدا کند و با نمایش فوق‌العاده ستاره ایرانی خود در دو رقابت‌های لیگ و جام حذفی، صاحب دو‌ گانه شود.

مهدی طارمی با این شکل و شمایل جالب توجه در جشن قهرمانی پورتو حاضر شد

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما