اقتصادی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۵/۰۱ ۱۷:۳۴:۲۷
روسیه فیس بوک و تلگرام را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد
روسیه فیس بوک و تلگرام را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد
دادگاه روسیه پس از عدم پاسخگویی شرکت های سازنده برنامه فیس بوک و تلگرام به درخواست های دولت این کشور مبنی بر انتشارمحتواهای غیرقانونی، این دو شرکت را جریمه کرد.
تسنیم

به نقل از راشاتودی، دادگاه روسیه پس از عدم پاسخگویی شرکت های سازنده برنامه فیس بوک و تلگرام به ادعاهای دولت این کشور مبنی بر انتشارمحتواهای غیرقانونی، این دو شرکت را جریمه کرد.

جریمه غول رسانه های اجتماعی ایالات متحده یعنی فیس بوک 6 میلیون روبل (81000 دلار) اعلام شد در حالی که سازنده پیام رسان تلگرام تقریباً دو برابر یعنی 11 میلیون روبل (150000 دلار) جریمه شد.

دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو روز پنجشنبه گفت که فیس بوک را به دلیل ارتکاب دو تخلف متفاوت اداری جریمه کرده است در حالی که تلگرام به دلیل ارتکاب سه تخلف جریمه شده است. جزئیات این تخلفات فاش نشده است.

رویترز گزارش داد که نه فیس بوک و نه تلگرام بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. دو اتهام مشابه علیه توئیتر نیز مطرح شده است و انتظار می رود دادگاه در مورد آنها رای صادر کند.

بیشتر بخوانید

دولت روسیه طی ماه های اخیر با چندین مورد جریمه نقدی به دلیل انواع تخلفات محتوایی، نشان داده است که نظارت خود را بر شبکه های اجتماعی به شدت افزایش داده است.

این کشور همچنین از شرکت های فن آوری خارجی خواسته است تا در روسیه دفاتر خود را افتتاح کنند و همچنین اطلاعات شخصی شهروندان را در خاک روسیه ذخیره کنند.

اقدامات مشابهی توسط کشورهای دیگر از جمله چین، هند و انگلیس صورت گرفته است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اخیراً با نمایندگان شرکت های سازنده رسانه های اجتماعی دیدار و به آنها در مورد جریمه های احتمالی بالغ بر 10 درصد از درآمد جهانی خود در صورت عدم جلوگیری از انتشار محتوای نفرت انگیز و نژادپرستی هشدار داد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما