بین الملل
مهر
۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۰۸:۱۰:۲۳
سیستم بانکی رژیم صهیونیستی به کنترل «هکرهای ناجی» درآمد
سیستم بانکی رژیم صهیونیستی به کنترل «هکرهای ناجی» درآمد
بانک های اسرائیلی هدف حمله سایبری قرار گرفته و یک گروه هکری موفق شد تا به اطلاعات مشتریان بانک‌های اسرائیلی بویژه مسئولین این رژیم رخنه پیدا کند.
مهر

در حالی که برخی منابع عبری زبان اعلام کرده‌اند که یک گروه هکری موفق شده به اطلاعات مشتریان بانک‌های اسرائیلی بویژه مسئولین این رژیم رخنه پیدا کند، اما برخی رسانه‌های صهیونیستی تلاش دارند تا چنین حمله سایبری را کم اهمیت جلوه دهند.

در همین ارتباط نیز، گروه «هکرهای ناجی»، مسئولیت حمله سایبری به زیرساخت‌های امنیتی بانک‌های اسرائیلی را برعهده گرفته و این هکرها تهدید کرده‌اند که بزودی اطلاعات مشتریان و صاحبان حساب در بانک‌های اسرائیبی را منتشر خواهند کرد.

به گفته «هکرهای ناجی»، آن‌ها در حال حاضر با دسترسی به سیستم بانکی اسرائیل قادر به حواله کردن پول مشتریان این بانک‌ها هستند.

«هکرهای ناجی» همچنین در بیانیه خود گفته اند که نفوذ جدید را در آستانه روز جهانی قدس انجام داده و تا روز جهانی قدس (۲۹ آوریل ۲۰۲۲) اسرائیل باید منتظر ضربات سایبری هولناک‌تر و گسترده‌تری باشد.

پس از انتشار این خبر، هارآتص به نقل از اداره سایبری ادعا کرد که هیچ مدرکی دال بر نفوذ به سیستم انتقال بانکی اسرائیل و هک کردن حساب‌های شخصی پیدا نکرده است.

از سوی دیگر، همزمان با نزدیک شدن به روز جهانی قدس، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی از ترس وقوع حملات سایبری به حالت آماده باش درآمده‌اند.

در همین ارتباط نیز گزارش شده است که اداره ملی سایبری رژیم صهیونیستی (INCD) نسبت به حملات سایبری احتمالی در آستانه روز قدس هشداری سراسری صادر کرده است.

این نهاد صهیونیستی در صفحه فیس بوک خود با صدور برخی توصیه نامه‌ها برای تقویت حفاظت در برابر حملات سایبری، به ساکنان فلسطین اشغالی توصیه کرده است که از باز کردن یا دانلود فایل‌های مشکوک، مرور وب سایت‌های آسیب دیده یا ارائه اطلاعات شخصی مانند رمز عبور و اطلاعات حساب خودداری کنند.

طبق گزارش اداره ملی سایبری رژیم صهیونیستی، روز قدس معمولاً زمان اوج توزیع پیام‌ها و حملات ضد اسرائیلی به وب‌سایت‌های این رژیم در چند سال گذشته بوده است.

صهیونیست‌ها پیشتر نیز در دفعات متعدد هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند و همواره تلاش دارند تا این حملات را کم اهمیت نشان دهند.

کمتر از یک هفته پیش نیز، منابع عبری زبان اعلام کردند که پایگاه‌های خبری و سرورهای رژیم صهیونیستی هدف حملات گسترده سایبری قرار گرفتند. چندی پیش نیز رسانه‌های صهیونیستی هدف حملات سایبری قرار گرفتند به نحوی که این حملات وب‌سایت‌های منتسب به کابینه این رژیم را کاملاً از دسترس خارج کرد.

در اسفندماه گذشته نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی از حمله سایبری به نهادهای دولتی این رژیم خبر داده و اعلام کردند که همه سایت‌های وزارت‌خانه‌های دولتی این رژیم از کار افتاده است. در آن زمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی گفتند که وزرای کابینه قادر به وارد شدن به سایت‌ها نیستند و هنوز دلیل این اتفاق مشخص نشده است. منابع اسرائیلی همچنین اعلام کردند که سایت پست رژیم صهیونیستی هم از دسترس خارج شده است. شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خبری گزارش داد تمامی سایت‌های وزارتخانه‌های دولتی در رژیم صهیونیستی دچار اختلال شده است و وزرای این رژیم نیز نمی‌توانند این سایت‌ها را باز کنند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما