فرهنگی
جماران
۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ۱۶:۴۶:۳۵
سریال سردار قاسم سلیمانی ساخته می‌شود
سریال سردار قاسم سلیمانی ساخته می‌شود
محسن برمهانی در جریان سفر به استان کرمان اعلام کرد که ساخت چند سریال با محوریت سردار شهید قاسم سلیمانی درنظر گرفته شده که ساختِ یکی از آنها به زودی آغاز خواهد شد.
جماران

محسن برمهانی معاون سیما و اعضاى شوراى مدیران تلویزیون در نخستین سفر استانى در دوره جدید این معاونت، در گلزار شهداى کرمان حاضر شدند. معاون سیما همراه با مدیران تلویزیون ضمن زیارت مزار سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانى بر سر قبور مطهر دیگر همرزمان شهید سردار دل‌ها حاضر و ضمن قرائت فاتحه، از مقام شامخ شهداء طلب شفاعت کردند.

معاون سیما پس از بازدید از استودیوى تلویزیونى گلزار شهداى کرمان گفت: انتخاب کرمان به عنوان  نخستین مقصد سفر استانى شوراى سیما در دوره جدید، به این دلیل است که همراه همکارانم، ضمن عرض ارادت به روح بلند حاج قاسم سلیمانی، اعلام کنیم سرباز و پیرو خط مشی آن شهید والا مقام در حوزه مقاومت و رسانه‌ایم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا اندیشه، سیره و فرهنگ مکتب حاج قاسم را در تولیدات رسانه مدنظر قرار دهیم.

برمهانی تصریح کرد: بعد از شهادت حاج قاسم برنامه‌هایی با ساختارهای مختلف و همچنین آثار مستند زیادی در شبکه های ملى و استانی رسانه ملی تولید شده است و ساخت مجموعه های نمایشی با محوریت حاج قاسم به زودی به مجموعه آثار رسانه ملی افزوده خواهد شد که یکی از این آثار هم‌اکنون در مرحله تصویب و نگارش است و به زودی کار ساخت آن آغاز خواهد شد.

معاون سیما، مدیران شبکه‌ها و دیگر اعضاى شوراى سیما سپس در نشست مشترک شوراى معاونین صداوسیماى مرکز کرمان حضور یافتند.

محسن برمهانى در این نشست مشترک گفت: برگزاری جلسات مشترک با همکاران در صداوسیماى مراکز به منظور بررسی و شناسایى ظرفیت های مشترک برای تولید برنامه هایی از قاب شبکه هاى ملى در تعامل با معاونت امور استان‌هاى رسانه ملى در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: شهر کرمان برای رسانه ملی و شبکه‌های رسانه ملی بعد از شهادت حاج قاسم موضوعیت ویژه‌ترى پیدا کرده و کار ارزشمندی هم که صورت گرفته این است که خط 24 ساعته نودال از مزار حاج قاسم برقرار است و هر شبکه‌ای در هر زمان می‌تواند ارتباط مستقیم از این فضا داشته باشد و دل‌هاى مخاطبان را روانه این مکان نورانى کند.

وى افزود: حاج قاسم به قدری خوب کار و مجاهدت کرد که دشمن نتوانست حضورش را تاب بیاورد و ایشان را به شهادت رساند. ان‌شاءالله ما هم در رسانه آن قدر خوب عمل کرده که دشمن را عصبانی کنیم و در نهایت شهادت روزى ما شود.

معاون سیما با اشاره برنامه این معاونت براى حضور در دیگر استان‌ها تأکید کرد: ما باید بذر امید و شادابی را در دل جامعه بنشانیم و استان‌ها، با دارا بودن ظرفیت‌هایى خدادادى و منحصر به فردشان با خنثى‌سازى هجمه‌هاى رسانه‌اى معاندین مى توانند نمود این امیدواری باشند.

برمهانى ادامه داد: بنا داریم در این سفرها، در جلسات غیر رسمى مدیران شبکه‌ها با تهیه‌کنندگان و صاحبان طرح و ایده در استان‌ها مرتبط شوند و از این ارتباطات براى تولیدات مشترک کیفی بهره بیریم. برای برنامه‌سازی، ایده بسیار مهم است و باید بدانیم ظرفیت‌ها در استان تاکنون چه بازنمایی داشته و از این پس چه اقداماتی باید صورت گیرد.

معاون سیما در این نشست ضمن تشکر از علی رمضانی رئیس صداوسیمای مرکز کرمان، وی را از همکاران جانباز، آزاده، جهادگر و دلسوز توصیف کرد. رئیس صداوسیماى مرکز کرمان هم در ادامه گزارشى از ظرفیت هاى استان ارائه و در خصوص همکارى و تولید مشترک با شبکه‌هاى ملى اعلام آمادگى کرد.

شایان ذکر است مدیران شبکه ها و معاونان این مرکز هم در خصوص مصادیق همکارى‌هاى مشترک و پوشش ملى ظرفیت‌هاى دیار کریمان نکاتى را مطرح کردند.

در سفر محسن برمهانی به کرمان، اعضاى شوراى مدیران این معاونت میثم مرادی مدیر شبکه یک سیما، حامد بامروت‌نژاد مدیر شبکه دو سیما، حسین شاهمرادی مدیر شبکه چهار سیما، علی عبدالعالی مدیرشبکه آموزش، محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن، سیدسلیم غفوری مدیر شبکه افق، سیدمحمدرضاخوشرو مدیر شبکه نسیم، محمدصادق باطنی مدیر شبکه امید، محمدمهدی قاسمی مدیر شبکه سلامت، محسن یزدی مدیر شبکه مستند، حسن ملکی مدیر شبکه جام جم، محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز صبا، کوروش مفاخری رئیس مرکز طرح و برنامه، حسین فراهانی نیک مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت، مرتضی حسیبی طاهری مشاور اجرایی و رئیس دفتر معاون، حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی سیما و سیاوس عقدایی مدیر رسانه‌های نوین، معاون سیما را همراهی کردند.

نشست معاون سیما و اعضاى شوراى مدیران این معاونت با استاندار و مجمع نمایندگان استان و فعالان جبهه فرهنگى انقلاب از دیگر برنامه‌هاى سفر دو روزه مدیران تلویزیون است.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما