سیاسی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۰۹:۰۶:۱۸
تحلیل ‌معاون سیاسی سپاه از پشت‌صحنه دزدی دریاییِ ناکامِ آمریکا
تحلیل ‌معاون سیاسی سپاه از پشت‌صحنه دزدی دریاییِ ناکامِ آمریکا
معاون سیاسی سپاه پاسداران درخصوص دزدی ناکام نفتکش ایرانی گفت: آمریکایی‌ها از هلی‌برن سپاه در دزدی دریایی غافلگیر شدند.
تسنیم

سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران در گفت‌وگو با تسنیم به تحلیل خود از ماجرای دزدی ناکام نفتکش ایرانی پرداخت و می‌گوید: حرکت اخیر آمریکا یک اقدام مذبوحانه‌ای بود.

وی افزود: آمریکایی‌ها با همراهی عواملشان دنبال دزدی نفت، جلوگیری از فروش نفت، اجرای پروژه تحریم‌ها و تحقیر ملت ایران بودند اما غافلگیر شدند چرا که نیروهای دریایی سپاه جمهوری اسلامی هوشمندانه با اجرای عملیات هلی‌برن به‌روی نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و کشتی را به سمت آب‌های جمهوری اسلامی هدایت کردند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران بیان کرد: آمریکایی‌ها پس از غافلگیری، ایران را تهدید و یگان‌‌های نظامی خود را فعال و حالت تهاجمی به خود گرفتند تا نگذارند کشتی به ساحل آب‌های ایران برسد اما پروژه آنان با شکست مواجه شد.

وی با ذکر اینکه با اقدام اخیر، شکست دیگری در کارنامه سراسر شکست آمریکایی‌ها ثبت و افتخار دیگری برای ملت ایران رقم خورد، تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در دفاع از حقوق ملت ایران مقتدر و توانمند بوده و اراده جدی برای صیانت از منافع ملی دارند.

سردار جوانی با یادآوری اینکه اراده ملت برای مقابله با استکبار قوی و مستحکم بوده و هیچ‌گونه تعرضی را برنمی‌تابند و توانمندی پاسخگویی به تهدیدی را داریم، خاطرنشان کرد: مردم در طول 43 سال اخیر به‌خوبی نشان داده‌اند که در مقابل دشمن ذره‌ای رعب و وحشت به دل خود راه نداده و ضمن اعتماد به نفس و خودباوری، بر قدرت الهی تکیه کرده است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما