بین الملل
فارس
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۸:۴۲:۴۷
جزئیات جدید از آزمایش های موشکی کره شمالی
جزئیات جدید از آزمایش های موشکی کره شمالی
رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد در آزمایش موشکی جدید این کشور، دو فروند موشک هدایت‌شونده از داخل قطار شلیک شدند و با دقت به اهداف خود اصابت کردند.
فارس

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که این واحد در استان پیونگان شمالی در مرز چین این رزمایش را با هدف «بررسی و سنجش مهارت و دقت» در فرایندهای عملیاتی خود برگزار کرد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، این دومین آزمایش موشکی کره شمالی با استفاده از سکوی پرتاب ریلی از زمان آزمایش قبلی آن در ماه سپتامبر، و سومین نمایش قدرت این کشور در سال جاری میلادی است.

رسانه کره شمالی نوشت: «یگان [موشکی ریلی] صبح روز جمعه قبل از حرکت سریع به سمت محل شلیک، از ستاد کل ارتش دستوری برای انجام سریع مأموریت قدرت آتش دریافت کرد و با دو موشک هدایت شونده تاکتیکی اهداف تعیین شده در دریای شرقی کره را هدف قرار داد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «وضعیت رزمی این یگان نشان دهنده قدرت مانور و نرخ بالای ضربات در تمرین بود. موضوع راه‌اندازی سیستم عملیات موشکی ریلی مناسب در سراسر کشور و یافتن راه‌هایی برای تکمیل روش‌های جنگی سبک ما با موشک‌های ریلی مورد بحث قرار گرفت».

به نوشته کی‌سی‌اِن‌اِی، این رزمایش تحت نظارت افسران فرماندهی ارتش کره شمالی و مقامات برجسته آکادمی علوم دفاعی انجام شد.

روز جمعه بود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی دو پرتابه نامشخص را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش‌های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم‌های جدید آمریکا نشان‌دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ‌یانگ است. 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما