بین الملل
تسنیم
۱۴۰۰/۰۵/۰۱ ۱۸:۰۵:۱۸
واکنش عراقی‌ها به اظهارات مداخله جویانه نماینده سازمان ملل در بغداد
واکنش عراقی‌ها به اظهارات مداخله جویانه نماینده سازمان ملل در بغداد
اظهارات مداخله جویانه نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق درباره امنیت و برگزاری انتخابات عراق، واکنش‌ عراقی‌ها را به دنبال داشته است.
تسنیم

به نقل از بغداد تایمز، «جنین پلاسخارت» نماینده سازمان در اظهارنظری مداخله جویانه اوضاع امنیتی در عراق را شکننده توصیف کرد و مدعی شد که انتخابات همراه تقلب خواهد بود.

وی گفت: ما به همراه دولت عراق همه تلاش خود را برای ممانعت از تقلب در روز انتخابات به کار خواهیم گرفت زیرا روز انتخابات روزی حساس و مهم است. امیدواریم که انتخابات شفاف برگزار شود.

این اظهارات مداخله جویانه واکنش گروههای عراقی را به همراه داشت.

فالح الفیاض رئیس سازمان حشد شعبی عراق گفت: خانم «جنین هنین پلاسخارت» نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق از نقش حرفه‌ای خود در کشور فراتر رفته و به ابزاری در عرصه سیاسی تبدیل شده است.

وی در توییتی نوشت: می‌بینیم که نماینده سازمان ملل متحد در عراق از نقش حرفه‌ای خود تخطی کرده و به ابزاری در عرصه سیاسی تبدیل شده است.

الفیاض خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفت: ما به نقش حرفه‌ای بین المللی شما در حمایت از عراق نیاز داریم.

«عزت الشابندر» سیاستمدار سرشناس عراقی در واکنش به اظهارات مداخله جویانه  نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق    خطاب به وزیر خارجه عراق تصریح کرد که خانم پلاسخارت از محدوده اختیارات خود خارج شده و آشکار و پنهان در امور داخلی عراق دخالت می‌کند و به همین دلیل این وظیفه و مسئولیت وزیر خارجه است که جلوی این گونه اقدامات را بگیرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما