اجتماعی
تسنیم
۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۲:۵۵:۵۰
انتخاب شهردار تهران به عنوان جانشین وزیر کشور در ستاد بحران تهران
انتخاب شهردار تهران به عنوان جانشین وزیر کشور در ستاد بحران تهران
نخستین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران تهران با حضور وزیر کشور و نمایندگان سایر دستگاه برگزار و بر بازنگری و به‌روز کردن برنامه جامع در تهران تأکید شد.
تسنیم

احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نخستین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران درباره مصوبات این جلسه گفت: جلسه نسبتاً مفصلی با مسؤلین دست‌اندرکار ستاد بحران داشتیم و بر اساس آن مصوباتی تهیه شد.
وزیر کشور افزود: نخستین مصوبه این بود که شهردار تهران جانشین وزیر کشور در ستاد بحران تهران شد. همچنین قرار شد که برنامه جامع در تهران که قبلاً تهیه شده بود بازنگری و روزآمد شود و با توجه به اقتضائات جدید ارزیابی‌های لازم روی آن صورت بگیرد.
وحیدی ادامه داد: قرار شد کارگروه‌هایی که از قبل شکل گرفته با ارزیابی لازم مجددا با قدرت فعالیت خود را انجام دهند. همچنین درباره سلسله طرح‌های لازم برای پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی پاسخ صحبت و قرار شد که برای هر کدام زمان تهیه طرح و برنامه تحقق توسط کارگروه‌های مختلف انجام شود.
وی اضافه کرد: طبق این مصوبات بنا شد که درباره نحوه کمک‌رسانی و کمک‌گیری از سایر استان‌ها که باید در شرایط وقوع بحران‌های طبیعی کمک کنند ، مانورهای لازم را انجام دهیم. همچنین برای انجام مانورهای سالانه در حوزه‌های بخشی، موضوعی و منطقه‌ای و همچنین مانوری در قالب یک روز در سال در سطح شهر تهران برنامه‌هایی طراحی خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی شهر تهران در مقابل بحران‌های طبیعی مهم است، عنوان کرد: دستگاه‌های مختلف در این باره فعال هستند و باید با توجه به شرایطی که اقتضا می‌کند برنامه‌ها قوی‌تر و پشتیبانی‌های لازم صورت بگیرد تا آمادگی‌های لازم را کسب کنیم.

گفتنی است در این جلسه مهدی جمالی‌نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ،حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک، اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران حضور داشتند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما