سیاسی
مهر
۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ۱۰:۴۹:۰۶
معاون رئیسی: فاصله‌ای بین دولت با مردم و نمایندگان وجود ندارد
معاون رئیسی: فاصله‌ای بین دولت با مردم و نمایندگان وجود ندارد
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: قطعاً در مسیر خدمت به مردم دولت در کنار و حامی مردم استان سیستان و بلوچستان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.
مهر

م

عاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه سلسله دیدارهای خود با نمایندگان استان‌های مختلف، عصر سه شنبه میزبان نمایندگان استان سیستان و بلوچستان بود و از نزدیک در جریان دغدغه‌ها، مطالبات و نگرانی‌های آنان قرار گرفت.

سید محمد حسینی در دیدار با درخشان نماینده ایرانشهر، دهمرده نماینده زابل، سعیدی نماینده چابهار و فاضلی نماینده سراوان که حدود دو ساعت به طول انجامید با قدردانی از نمایندگان استان که دلسوزانه مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را پیگیری می‌کنند گفت: قطعاً در مسیر خدمت به مردم دولت در کنار شما و حامی مردم استان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.

وی بر اهتمام ویژه رئیس جمهور برای رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم و کم برخوردار به ویژه استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به مشکلات انباشته شده‌ای که استان در زمینه‌های مختلف با آن مواجه است ضرورت دارد مشکلات آن با اولویت و جدیت بیشتری برطرف شود و دولت اهتمام ویژه‌ای به این موضوع دارد و بر این اساس دومین سفر رئیس‌جمهور در اوایل مسئولیت سفر به استان سیستان و بلوچستان بود.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به دغدغه و نگرانی مطرح شده در این جلسه مبنی بر لزوم استفاده از نیروهای کارآمد و وفادار به دولت مردمی، اظهار داشت: دولت تلاش کرده از نیروهای بومی و از اقوام و مذاهب در سطوح مختلف مدیریتی استفاده کند و اگر در مواردی غفلت شده باشد نمایندگان مجلس می‌توانند مصادیق آن را یادآوری کنند و با پیشنهاد نیروهای توانمند و متعهد بومی، به دولت برای انتخاب مدیریت‌ها کمک کنند.

حسینی در خصوص مشکل استان در زمینه خشکسالی و کمبود آب، تصریح کرد: بی آبی از مهمترین مشکلات همه مناطق و استان‌های کشور بوده و یکی از اولویت‌های دولت مردمی برنامه ریزی برای استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتقال آب دریای عمان و بهره‌گیری از آب‌های ژرف برای رفع نگرانی‌های مردم در این زمینه است و البته ضرورت دارد از کشاورزان و دامدارانی که به واسطه خشکسالی دچار مشکل شدند، حمایت بیشتری انجام شود در این زمینه نگرانی‌های مطرح شده را حتماً از وزیر نیرو و جهاد کشاورزی با جدیت پیگیری خواهم کرد.

وی به دغدغه نمایندگان در خصوص تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در دوره گذشته تعدادی از بازارچه‌های مرزی که محل کسب درآمد مرز نشینان و صادرات کالا محسوب می‌شود به حالت رکود و یا تعطیلی درآمده و دولت مصمم است به سرعت مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کرده و با ایجاد رونق و شکوفایی مانع از مهاجرت ساکنان این مناطق شود.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات و سختی‌های نمایندگان و تجربه خود از این دوران خاطرنشان کرد: مردم حوزه‌های انتخابیه توقع و انتظار دارند که نماینده تمام مشکلات آنان را برطرف کند در صورتی که این مطالبه با اختیارات و وظایف نماینده سازگاری ندارد و از سوی دیگر هم نمی‌توان نسبت به مشکلات و گرفتاری‌های مردم بی تفاوت بود لذا باید با همدلی و همگرایی زمینه رفع و گره گشایی از مشکلات مردم را فراهم کنیم.

نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در این دیدار با قدردانی از تلاش و رابطه صمیمی دکتر حسینی با نمایندگان مجلس، دغدغه‌ها، مطالبات و کمبودهای حوزه‌های انتخابیه خود را به طور صریح و شفاف با معاون پارلمانی رئیس جمهور در میان گذاشتند.

تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی، حمایت از خسارت‌های ناشی از خشکسالی، تعیین مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، گلایه از کم توجهی به استفاده از نیروهای توانمند و وفادار به نظام و کسانی که علاوه بر شایستگی برای موفقیت آیت الله رئیسی فداکاری کردند، تقویت جایگاه معاونت پارلمانی وزارت‌خانه‌ها، لزوم پای‌بندی افغانستان به حقابه و سهم سیستان از هیرمند، فعال شدن تبادلات مرزی، برطرف شدن مشکل تأمین سوخت، افزایش سهمیه جذب دانشجویان بومی توسط دانشگاه فرهنگیان از مهمترین محورهای سخنان نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در این دیدار بود.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما