ورزشی
آخرین خبر
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ ۱۲:۵۴:۲۰
هشدار فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها؛ خطر جدی!
هشدار فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها؛ خطر جدی!
نایب‌رییس دوم فدراسیون فوتبال تاکید کرد اگر مهم‌ترین بحث‌های صدور مجوز حرفه‌ای در نظر گرفته نشود، با خطرات جدی روبه‌رو خواهیم شد.
آخرین خبر

منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه سمینار سالانه افسران صدور مجوز باشگاه‌های لیگ برتر اظهار داشت: بحث صدور مجوز باشگاه‌ها با توجه به شرایط جدید، بسیار مهم و حیاتی است. سابقه مجوز حرفه‌ای به سال 90-89 باز می‌گردد، اما اکنون در این مدت فعالیت‌های بسیار مهمی در زمینه مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها صورت گرفته است تا فوتبال در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد.
وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای منطقه و باشگاه به درستی بحث صدور مجوز حرفه‌ای را انجام داده است و با توجه به شرایط‌شان وضعیت خود را پیش بردند. یکی از مباحثی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با دید اغماض به آن نگاه می‌کرد نبود مالکیت و انسجام بود. مسائل باید حل می‌شد و پس از گذشت یک دهه شرایطی فرق کرده و بحث استانداردها شدیدتر شده است.
نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال تصریح کرد: موضوع مالیات باشگاه‌ها، بحث حقوقی، صورت‌های مالی و ساختار باشگاه‌ها یکی از مهمترین بحث‌های صدور مجوز حرفه‌ای است که اگر نتوانیم خودمان را با این امر وفق دهیم، صدور مجوز حرفه‌ای ملی و بین‌المللی با خطر جدی روبه‌رو خواهد بود و باشگاه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. همانطور که می‌دانید سال گذشته این اتفاق افتاد و کمیته مجوز حرفه‌ای ایران تعلیق شد که با تلاش‌های رئیس فدراسیون و دکتر زارعی این تعلیق از بین رفته است.
قنبرزاده خاطرنشان کرد: در گذشته همکاران ما این امر را با ممیزی‌های خاصی انجام دادند و با یک شرکت خارجی شرایط را کنترل می‌کردند که این کار درست نبود، اما اکنون این کار توسط دکتر زارعی و همکارانش در حال رفع و اجراست که  امیدوارم از این پس شاهد اتفاقات بهتری باشیم. در سنوات گذشته در ساختار باشگاه‌ها تشکیلات صدور مجوز حرفه‌ای بسیار کمرنگ بود یا نبود. فدراسیون فوتبال تمام قد در کنار باشگاه‌هاست تا بتواند شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که باعث رشد و توسعه فوتبال کشور شود. در آسیا از لحاظ مادی و معنوی فوتبال  ایران حرف اول را می‌زند و مطمئناً اگر ما با تعلیق در آسیا مواجه می‌شدیم شاهد خسران زیادی در فوتبال بودیم. بر همین اساس از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه فوتبال قرار بگیریم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما