ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۱/۰۹/۲۲ ۱۸:۳۵:۰۸
بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ جام‌جهانی؟ خیر، خطای دید!
بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ جام‌جهانی؟ خیر، خطای دید!
بر خلاف شایعات، لئاندرو پاردس دو کارت زرد نگرفته و حضور او در زمین در بازی با هلند قانونی بوده است.
ورزش سه

تساوی 2-2 آرژانتین و هلند در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی قطر در نهایت به برتری آلبی سلسته در ضربات پنالتی و صعود این تیم به نیمه نهایی ختم شد. به اما این دیدار به شدت جنجالی بود و کارت های زیاد متئو لاهوز، داور اسپانیایی، بازتاب های زیادی بین هواداران نیز داشت.


 اینجا به درستی ثبت شده که اخطار اول متعلق به پاردس و دومی برای پزلا بوده است.

اما حتی تصویری که در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که تمام اخطارهای این مسابقه را نشان می دهد و بر اساس این تصویر لئاندرو پاردس، هافبک تیم ملی آرژانتین، دو کارت زرد گرفته و البته اخراج نشده است.
در این مسابقه شاهد اعطای 15 اخطار از سوی داور بودیم که یک رکورد در جام جهانی محسوب می شود. طبق اطلاعات رسمی فیفا، از هلند دونزل دومفریس دو کارت دریافت کرده و اخراج شد، برگوین، ممفیس دیپای، برگویس، ورخهورست، لانگ و از آرژانتین رومرو، اوتامندی، لیساندرو مارتینز، آکنا، لیونل مسی، مونتیل، پزلا و البته پاردس در این دیدار کارت گرفتند.

 اینجا همان لحظه ای است که برخی تصور کردند پاردس کارت زرد دوم را گرفته و باید زمین را ترک کند.

اما تصویری که سایت "433" منتشر کرده، جوری نشان می دهد که  پاردس در دقیقه 89 و سپس در دقیقه 112 اخطار گرفته است. اما در واقع بازیکنی که کارت زرد دوم را می گیرد، پزلا بوده و مشکلی در قضاوت لاهوز وجود نداشته است. در حقیقت پاردس در مقابل لاهوز در حال اعتراض به این تصمیم بوده و این رفتار باعث شده برخی تصور کنند این هافبک دوباره کارت گرفته است.

قرار گرفتن دو بازیکن در یک زاویه، بسیاری از هواداران فوتبال در جهان را به اشتباه انداخته است.

پاردس که در آخرین دقیقه وقت قانونی به دلیل خطای سنگین روی ناتان آکه اخطار گرفت و در همان لحظه درگیری شدیدی در کنار زمین ایجاد شد، اما این بازیکن کارت زرد دوم را دریافت نکرده است. پاردس حتی در ضربات پنالتی نیز نقش موثری داشته و ضربه خود را تبدیل به گل کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما