ورزشی
مهر
۱۴۰۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۳۰:۰۲
مراکش یقه تیم دوم فیفا را گرفت/ صعود بلژیک پیچیده شد!
مراکش یقه تیم دوم فیفا را گرفت/ صعود بلژیک پیچیده شد!
تیم ملی فوتبال بلژیک در دومین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برابر مراکش شکست خورد تا صعودش به مرحله بعد پیچیده شود.
مهر

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز با انجام بازی‌های گروه E و F پیگیری شد. در گروه F، تیم‌های ملی مراکش و بلژیک به مصاف هم رفتند که در نهایت مراکش با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید.
این بازی از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه الثمامه و با قضاوت «سزار راموس» مکزیکی آغاز شد و «عبدالحمید صبیری» (۷۳) و «زکریا ابوخلال» (۲+۹۰) برای مراکش گلزنی کردند.
مراکش در دقیقه ۲+۴۵ نیمه نخست هم موفق شده بود دروازه بلژیک را باز کند اما بعد از بازبینی این صحنه در VAR، گل مراکشی‌ها به خاطر آفساید مردود اعلام شد.

گل نیمه نخست مراکش که مردود شد

در نهایت نماینده قاره آفریقا در دقیقه ۷۳ روی ضربه کاشته صبیری که در دقیقه ۶۸ وارد زمین شده بود، به گل رسید. البته نباید از اشتباه «کورتوا» دروازه بان بلژیک در زاویه بندی و دریافت این گل هم گذشت.
در ادامه در حالی که بلژیک برای به ثمر رساندن گل تساوی در تلاش بود، مراکشی‌ها در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده توسط دیگر بازیکن تعویضی خود یعنی زکریا ابوخلال به گل دوم رسید تا تیر خلاصی بر تیم دوم رنکینگ فیفا بزند.

لحظه ورود ضربه صبیری به دروازه بلژیک

مراکشی‌ها که در بازی نخست خود در این جام برابر کرواسی به نتیجه تساوی بدون گل رسیده بودند، با برد امروز ۴ امتیازی شدند تا حالا و پیش از بازی کرواسی - کانادا (از ساعت ۱۹:۳۰ امروز) صدرنشین جدول گروه F باشند.
بلژیک هم که در بازی اول برابر کانادا پیروز شده بود، سه امتیازی باقی ماند تا کار این تیم برای صعود به مرحله حذفی، به بازی آخر برابر کرواسی کشیده بشود.

سجده شکر بازیکنان مراکش بعد از گلزنی به بلژیک

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما