بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۵/۱۴ ۱۸:۱۰:۱۸
اعتراف سرویس اطلاعات یونان به جاسوسی از یک خبرنگار
اعتراف سرویس اطلاعات یونان به جاسوسی از یک خبرنگار
بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، سرویس اطلاعات ملی یونان (EYP) به شنود مکالمه خبرنگار سی‌ان‌ان یونان اعتراف کرد.
ایسنا

به گزارش خبرگزاری آناتولی،‌ روزنامه I Avgi متعلق به آتن نوشت که رئیس سرویس اطلاعات ملی یونان چند روز گذشته به کمیته شفافیت پارلمان گفت که آژانس او از روزنامه‌نگار «تاناسیس کوکاکیس» جاسوسی کرده است.
جلسه استماع غیرعلنی این کمیته پس از آن برگزار شد که «نیکوس آندرولاکیس»، رهبر حزب اپوزیسیون سوسیالیست "پاسوک"، به دادستان‌های ارشد درخصوص تلاش برای هک کردن تلفن همراهش با نرم‌افزار ردیابی شکایت کرد.
سخنگوی دولت یونان در این راستا اظهار کرد که مقامات یونانی از چنین نرم‌افزارهایی استفاده نمی‌کنند و با شرکت‌هایی که چنین نرم‌افزارهایی را می‌فروشند ارتباطی ندارند.
کوکاکیس، قربانی این شنود، به رسانه‌ها گفت که نمی‌داند به عنوان خبرنگاری که سیاست‌های اقتصادی و سیستم بانکی را پوشش می‌دهد، چگونه به عنوان تهدیدی علیه امنیت ملی محسوب می‌شود!
این روزنامه یونانی اعلام کرد که پرونده کوکاکیس در ماه آوریل تشکیل شد و حزب اصلی اپوزیسیون "سیریزا" از کمیته پارلمان خواست تا به این موضوع رسیدگی کند. در ابتدا این درخواست رد شد اما پس از آنکه آندرولاکیس اواخر ماه ژوئیه شکایت خود را ثبت کرد، در نهایت منجر به تشکیل جلسه استماع شد.
این حزب اپوزیسیون رسما از کریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان خواسته است تا به مسائل هر دو پرونده رسیدگی کند.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما