سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۸/۰۵ ۱۹:۵۲:۲۰
خط و نشان صریح سرلشکر رحیم صفوی برای دشمنان
خط و نشان صریح سرلشکر رحیم صفوی برای دشمنان
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: می دانیم دشمنان در کدام کشور منطقه هستند و اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی داریم که اگر آنها وحدت، منافع، امنیت، ارزشها و خط قرمزهای ما را زیرپا بگذارند منهدمشان کنیم.
فارس

سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا روز پنجشنبه در سیزدهمین آیین گرامیداشت شهدای وحدت (شهیدان شوشتری و محمدزاده) در مشهد اظهار کرد : می دانیم دشمنان در کدام کشور منطقه هستند و اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی داریم که اگر آنها وحدت، منافع، امنیت، ارزشها و خط قرمزهای ما را زیرپا بگذارند منهدمشان کنیم.

وی افزود: دشمنان خارجی بدانند که ما آنها را رصد می‌کنیم و اگر از خط قرمزهای ایران عبور کنند جمهوری اسلامی پاسخ قاطع خواهد داد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: به دشمن خارجی و فرامنطقه‌ای می‌گوییم از توانمندی‌های ما بی‌خبر است اما ما می‌دانیم که آنها بسیار آسیب پذیر هستند.

سرلشکر رحیم صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه تروریستی دیروز در شیراز گفت: حادثه تروریستی-تکفیری دیروز در شیراز که تروریست کافر غیرایرانی از در بخش زنانه حرم وارد شد و زائران را به رگبار بست قلب همه ما را جریحه دار کرد.

وی افزود: امیدواریم با طراحان پشت صحنه و آمران و عناصر اصلی برخورد قاطع و عبرت آموزی شود تا همگان بدانند این اعمال رذیلانه و مذبوحانه در ایران و اماکن مقدس جایگاهی ندارد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان این که حفظ امنیت، وحدت، قدرت و منافع ملی از اهداف اساسی همه حکومت‌هاست ادامه داد: به هر علتی اینها به خطر بیفتد همه ملتها و حکومت‌ها وارد عمل می‌شوند.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: حادثه تروریستی دیروز در شیراز و ناآرامی‌های اخیر باید حکومت و ملت را به یک فهم و عمل مشترک راجع به راهبرد دشمنان خارجی و داخلی و همچنین ضعفهای مدیریتی و آسیب پذیری های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیتی ما برساند.

وی افزود: دولت و ملت و حکومت هم برای مقابله با راهبرد دشمنان و سر و سامان دادن به ضعفهای داخلی برای عبور از وضعیت موجود و رسیدن به شرایط مطلوب باید یک سری اعمال مشترک را سامان دهند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا اضافه کرد: برگزاری اجلاس شهدای وحدت را باید در راستای جهاد تبیین، تفسیر کنیم که یکی از اهداف جهاد تبیین هوشمندسازی و ساختن نسل جوان است یعنی باید بدانیم شهدا چه کسانی بودند و چه رفتار و عملکردی داشتند چون بیش از ۱۸ میلیون از جمعیت این کشور ۱۵ تا ۲۹ سال هستند و ۶۵ درصد جمعیت کشور زیر ۴۰ سال هستند. یعنی نسلی که انقلاب و جنگ و شهدا را کمتر می‌شناسند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه شهید شوشتری را بیش از ۴۰ سال از نزدیک می شناختم افزود: این شهید والامقام، مردمدار و مردمیار بود و دائم در ماموریت حضور داشت و شهید محمدزاده نیز که دلاوری خط شکن بود در راه عزت اسلام و امنیت کشور فداکاری کرد و در محرومیت زدایی هم سنگ تمام گذاشت.

وی افزود: پاسداران از دل مردم بیرون آمده اند و عهد و پیمان بسته اند که به رهبری، مردم و شهدا وفادار باشند و از عزت، شرافت، اقتدار و امنیت کشور دفاع کنند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا اضافه کرد: هدف اصلی دشمن ایجاد انشقاق در وحدت و تضعیف امنیت ملی است و در همین راستا صد هزار عضو هیات علمی دانشگاهها و حدود یک میلیون معلم باید دانشجو و دانش آموزان خود را آگاه کنند.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: حضور یکپارچه مردم برای مقابله با ناآرامیها و مقابله قدرتمندانه نیروی زمینی سپاه با ضدانقلابی که در اقلیم کردستان قرار داشت و کوبیدن مقتدرانه مواضع آنها هشدار به برخی از کشورهای همسایه و مراکز رسانه ای آنها بود که با حضور عناصر ضدانقلاب دخالت می کردند.

وی افزود: دشمن بداند حکومت و ملت ما مقتدر است و رهبری حکیم و مردمی هوشمند و سرزمینی سرشار از منابع اقتصادی و انسانی داریم. بهترین ملت و سرزمین و دین را داریم با وحدت قوا و انسجام و حل مشکلات در داخل، قدرتمند هستیم و هیچ دشمنی یارای مقابله با ما را ندارد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: به فضل الهی راهبرد دشمنان با شکست مواجه شده است و در مقابل عظمت و اقتدار ملت ایران و نفوذ منطقه ای کشورمان شکست خورده اند و مشکلات داخلی نیز حل خواهد شد هر چند حل آنها زمان می برد و من اطمینان می‌دهم که از این شرایط عبور می کنیم و به وضع مطلوب خواهیم رسید که در داخل و خارج قوی و پیروز باشیم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما