سیاسی
ایسنا
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۱۷:۳۹:۳۳
قالیباف: شهید سلیمانی نماد دژ مستحکم کشور مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار است
قالیباف: شهید سلیمانی نماد دژ مستحکم کشور مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که شخصیت شهید سلیمانی در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس جوانه زد و رشد کرد، گفت: امروز می بینیم که انقلاب ما چنان درخت تناوری شده و چنان دژ مقاومی شده که در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار می ایستد و نهاد عظمت و ایستادگی این انقلاب و این مکتب شخصیت هایی همچون سردار سلیمانی هستند.
ایسنا

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور حضور در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در جمع پرسنل وزارت اطلاعات حضور یافته بود، با اشاره به شخصیت حاج قاسم، وی را پرورش یافته و نماد مکتب انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: چنین شخصیتی در انقلاب اسلامی  و دوران دفاع مقدس جوانه زد و رشد کرد و امروز می بینیم که انقلاب ما چنان درخت تناوری شده و چنان دژ مقاومی شده که در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا می ایستد و نهاد عظمت و ایستادگی این انقلاب و این مکتب شخصیت هایی همچون سردار سلیمانی هستند.

وی با اشاره به شخصیت خداباور و مردمی شهید سلیمانی تاکید کرد: حاج قاسم به معنی واقعی کلمه به سنت های الهی باور داشت و متکی به مردم بود و در ۴۰ سال گذشته برای این مردم مجاهدت کرد، خون دل خورد و برای امنیت آن ها خون داد.

رئیس مجلس همچنین با گرامیداشت یوم الله  ۹ دی و با اشاره به جایگاه رفیع مردم در نظام اسلامی اظهار داشت: این روز، روز بصیرت و میثاق با ولایت و روز برملا شدن فتنه های داخلی و خارجی در یکی از مقاطع حساس کشور و روزی است که بازهم ثابت شد همیشه باطل‌السحر این انقلاب، مردم بوده و هستند و این درس بزرگی برای ما است که بدانیم مردم چه نقش مهمی در کشور و انقلاب دارند و چه مسئولیت سنگینی در مقابل مردم داریم. ما وظیفه داریم با همه توان با خداباوری و مردم باوری مشکلات مختلف این مردم نجیب را برطرف کنیم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما