سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ ۱۵:۵۴:۱۱
مشاور عالی فرمانده کل سپاه: پروژه دشمن برای تغییر ساختار در ایران شکست خورد
مشاور عالی فرمانده کل سپاه: پروژه دشمن برای تغییر ساختار در ایران شکست خورد
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن اعتقاد دارد انقلاب اسلامی را باید براندازی کرد و ساختار حکومت در ایران باید تغییر کند؛ آن‌ها این مساله را امتحان کردند و وقتی دیدند که نمی‌توانند ساختار را تغییر دهند به سراغ تغییر رفتار در ایران اسلامی رفتند.
فارس

حجت الاسلام والمسلمین طائب مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران پیش از ظهر امروز در همایش طلایه داران جهاد تبیین با حضور فرهنگیان، بسیجیان و مبلغین مدارس امین در بوشهر با بیان اینکه امروز در یک مقطع بسیار حساس تاریخی قرار داریم اظهار داشت: یک سمت این مقطع استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و رژیم صهیونیستی و سمت دیگر انقلاب اسلامی ایران است.
رئیس سابق اطلاعات سپاه با بیان اینکه در این مقطع حساس زمان برای تعیین سرنوشت بسیار محدود است و به همین دلیل شتاب در مسائل بیشتر می‌شود گفت: دشمن اعتقاد دارد انقلاب اسلامی را باید براندازی کرد و ساختار حکومت در ایران باید تغییر کند؛ آن‌ها این مساله را امتحان کردند و وقتی دیدند که نمی‌توانند ساختار را تغییر دهند به سراغ تغییر رفتار در ایران اسلامی رفتند.
وی یکی از اهداف مهم استکبار جهانی به سردمداری آمریکا را بی ثباتی در منطقه و ایجاد التهاب در داخل کشور ایران عنوان کرد و ابراز داشت: دشمن در راستای ایجاد ناامنی در کشور تصمیم گرفت تا اغتشاشات را در ایران رقم بزند تا جلوی پیشرفت را بگیرند.
طائب، قدرتمند شدن ایران را عامل تحرکات دشمن عنوان کرد و گفت: دشمن اذعان دارد که علی رغم همه تلاش‌ها و هزینه‌های تیلیارد دلاری در منطقه اما با وجود ایران نتوانسته نتیجه‌ای بگیرد. آن‌ها ۲۰ سال در افغانستان و عراق حضور داشتند و میلیاردها دلار هزینه کردند اما سرانجام با خفت از عراق بیرون رفتند و از افغانستان نیز اخراج شدند.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به برخی دستاودهای انقلاب اسلامی، کاهش وابستگی ایران به نفت خام را از موفقیت‌های ایران پس از انقلاب اسلامی عنوان کرد و ابراز داشت: در حال حاضر نفت ایران تبدیل به فرآورده می‌شود و این فرآورده است که صادر می‌شود؛ همچنین در یکی از سال‌ها ۶ میلیارد دلار بنزین وارد کردیم اما در حال حاضر از صادر کنندگان بنزین هستیم.
وی با اشاره به دو چالش جدی آمریکا گفت: آمریکا می‌خواهد اسرائیل در منطقه و همچنین یکپارچگی دموکرات‌ها را حفظ کند تا این کشور از تهدیدات داخلی و خارجی در امان بماند.
طائب با اشاره به برخی تهدیدات آمریکا گفت: آمریکا اعتقاد دارد در شرایط کنونی کشور چین اصلی‌ترین تهدید کننده آنها است به جهت اینکه این کشور در حوزه تکنولوژی، اقتصادی و نیز قدرت نظامی پیشرفت قابل توجهی داشته است؛ تهدید دوم آنها کشور روسیه است و سومین تهدید آنها موضوع تضعیف دموکراسی و ارائه مدلی حکمرانی است که منظور آنها انقلاب اسلامی و کشور ایران است.
وی ادامه داد: دولت آمریکا در این زمان محدود (بین ۳ تا ۸ سال) می‌بایست به طور همزمان به سه مساله چین، روسیه و ایران بپردازد چراکه به اذعان مقامات کاخ سفید، پنجره فرصت‌ها برای آمریکا و متحدانش رو به بسته شدن است؛ سیاست دموکرات‌ها برای مهار قدرت ایران بر تقویت چماق از طریق تشدید بی ثباتی در منطقه مقاومت و نیز با دادن برخی امتیازات به ایران در مذاکرات به برجام بازگردند.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران به فرآیند آمریکا برای مهار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: تحقق هدف راهبردی آمریکایی‌ها در خصوص داخل ایران در این مقطع با جنگ ترکیبی انجام می‌پذیرد.
وی در تشریح واژه جنگ ترکیبی گفت: جنگ ترکیبی راهبرد دفاعی آمیخته به جنگ سیاسی و کلاسیک و نامنظم مجازی، خبر رسانی جعلی، دیپلماسی، جنگ دادگاهی، مداخله در انتخابات کشور، برهم زدن بافت جمعیتی، مهاجر پذیری، یورش فرهنگی و ایجاد تضاد دینی است.
 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما