اجتماعی
مهر
۱۴۰۱/۰۳/۲۳ ۱۳:۰۲:۴۰
کشف بیش از سه هزار قلم لوازم خانگی قاچاق
کشف بیش از سه هزار قلم لوازم خانگی قاچاق
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: بیش از ۳۰۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی برقی خارجی دپو شده به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال در محدوده شوش شناسایی شد.
مهر

 

سرهنگ علی اصغر محمودیان افزود: با انجام اقدامات فنی ۲ اکیپ عملیاتی از مأمورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای خانگی قاچاق به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال در محدوده شوش تهران شدند و طی بازرسی‌های اولیه مشاهده شد کالاهای دپو شده از مبادی غیر رسمی و به صورت قاچاق وارد شده و در سامانه جامع تجارت و انبارها ثبت نشده و فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی هستند.

وی گفت: کالاهای کشف شده شامل تعداد ۱۷۴ دستگاه آبمیوه گیری، ۱۶ دستگاه چرخ گوشت ،۱۷۱۴ دستگاه لوازم برقی آشپزخانه، ۲۴ دستگاه چای ساز، ۱۷۰ دستگاه اتوبخار ،۹۶۶ دستگاه ریش تراش بوده که پرونده در خصوص قاچاق کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی شد.

محمودیان بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۶۰ میلیارد اعلام کرده اند، اضافه کرد: قاچاق اینگونه لوازم که مشابه با کیفیت تولید داخل دارند باعث تعطیلی کارگاه‌های تولیدی و از بین رفتن مشاغل می‌شود لذا مبارزه با آن از اهم وظایف این پلیس است و از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.
 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما