بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۵/۱۴ ۱۸:۰۹:۳۸
چراغ سبز آمریکا به روسیه
چراغ سبز آمریکا به روسیه
نماینده ویژه ریاست‌جمهوری آمریکا در امور عدم اشاعه هسته‌ای در جریان کنفرانس معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای گفت که ایالات متحده آماده از سرگیری گفت‌وگو با روسیه درخصوص آینده کنترل تسلیحات مدرن است.
ایسنا

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آدام شینمن، نماینده ویژه ریاست‌جمهوری آمریکا در امور عدم اشاعه هسته‌ای روز پنجشنبه در این کنفرانس گفت: «ما آماده از سرگیری گفت‌وگو با روسیه برای شکل دادن به آینده کنترل تسلیحات مدرن هستیم، البته به شرطی که روسیه نیز با حسن نیت آماده این مذاکرات باشد.»
وی همچنین ضمن بیان اینکه آمریکا جهت کاهش خطرات، به دنبال گسترش ارتباط با چین است، افزود: «ما به دنبال حفظ و گسترش کانال‌های ارتباطی خود با جمهوری خلق چین و شرکت در گفت‌وگوهایی جهت کاهش خطر هستیم.»
شینمن در ادامه تاکید کرد: «ما موشک‌های زمینی مجهز به سلاح هسته‌ای را در خارج از قلمرو ملی خود مستقر نمی‌کنیم. و همچنین آمریکا در حال توسعه وسایل نقلیه فراصوت مجهز به سلاح هسته‌ای نیست.»
این کنفرانس جهانی، هر پنج سال یکبار کشورهای عضو را گرد هم می‌آورد تا معاهده NPT را بررسی کنند. براساس این معاهده، پنج کشور هسته‌ای – روسیه، ایالات متحده، انگلیس، فرانسه و چین – توافق کردند که هرگز تسلیحات و فناوری هسته‌ای را با کشورهای غیرهسته‌ای به اشتراک نگذارند.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما