ورزشی
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۱۰ ۱۷:۲۵:۱۴
مداح:‌ انتخاب بهترین مربی حق من بود اما نمی خواهم تکواندو آسیب ببیند
مداح:‌ انتخاب بهترین مربی حق من بود اما نمی خواهم تکواندو آسیب ببیند
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان گفت: می‌خواهم یک مقدار بیشتر فکر کنم و اصلا دوست ندارم به خاطر من خانواده بزرگ تکواندو و مسؤولان فدراسیون آسیب ببینند.
فارس

پرونده بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی با کسب عنوان قهرمانی تاریخی بانوان ایران به پایان رسید. تیم ملی بانوان کشورمان با کسب سه مدال طلا، دو مدال نقره، یک مدال برنز عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها را کسب کرده است.
در پایان این مسابقات بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان به عنوان بهترین مربی معرفی شد و عدم انتخاب مینو مداح به عنوان بهترین مربی دنیا گویا باعث دلخوری این مربی شده است.
مینو مداح سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که گویا عدم انتخاب شما به عنوان بهترین مربی دنیا در مسابقات قهرمانی آسیا باعث دلخوری شده است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: به هر حال دلخوری همه جا پیش می‌آید با تصمیمی که گرفته شد یک مقدار دلخور شدم و همانجا بلافاصله با هادی ساعی رئیس فدارسیون تکواندو صحبت کردم. من نمی‌خواهم خیلی در رابطه با این اتفاق صحبت کنم و می‌خواهم حرفه‌ای‌تر رفتار کنم. زمانی که بهترین مربی معرفی شد بهترین و فنی‌ترین بازیکن از بخش بانوان انتخاب شد. با توجه به نتایجی که ما در کره‌جنوبی کسب کردیم طبق اصول، من باید بهترین مربی انتخاب می‌شدم  اما این اتفاق رخ نداد. نمی‌خواهم بگویم این افتخارآفرینی تنها کار من بوده به هر حال این کار گروهی انجام شده و این عنوان می‌توانست برای من باشد.
وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ همیشه دلم خواسته در رابطه با چنین مسائل، ملی فکر کنم هیچ چیز را شخصی نمی‌بینم و دوست ندارم به کسی آسیب بزنم. دوست ندارم ورزشکار و یا فدراسیون به خاطر تصمیم من آسیب ببینند. چون خودم را جزو خانواده تکواندو می‌بینم. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو برای من خیلی قابل احترام و با ارزش است.
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در پاسخ به این سؤال که چرا در زمان اعلام عنوان بهترین مربی و اهدای کاپ در سالن حضور نداشتید، گفت:‌ بالاخره دلخور بودم چرا که این اتفاق تاریخی که رقم خورد حاصل تلاش مسؤولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی بانوان بود به خاطر احترام به خودم و کادر فنی علیرغم میل باطنی‌ام در سالن حضور نداشتم. در هر صورت همه چیز تمام شده و ما به آینده فکر می‌کنیم.
وی در واکنش به این سوال که آیا تصمیم برای قطع همکاری با فدراسیون تکواندو دارید یا خیر،‌گفت: ممکن است همکاری من ادامه داشته باشد و ممکن است نداشته باشد به خاطر همین نمی‌خواهم خیلی صحبت کنم. می‌خواهم چند روزی را استراحت کنم. به خودم فرصت دهم چون دلم نمی‌خواهد خانواده بزرگ تکواندو به خاطر من آسیب ببیند دلخوری همیشه پیش می‌آید. فکر می‌کنم یک مقدار نیاز به استراحت دارم، بیشتر فکر کنم و اصلاً‌ هم دوست ندارم وارد حاشیه شوم و این نتیجه تاریخ‌سازی در بین حاشیه گم شود. خانواده تکواندو برایم خیلی مهم است ما تازه از مسابقات برگشته‌ایم و همه ما نیاز به استراحت داریم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما