ورزشی
مهر
۱۴۰۱/۰۵/۰۷ ۱۶:۵۴:۳۰
فیفا بازهم به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد؟
فیفا بازهم به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد؟
فدراسیون فوتبال ایران همچنان بابت بحث عدم تایید اساسنامه‌اش در خطر تعلیق قرار دارد.
مهر

بحث مشکل اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران به یک بحث دائمی و لاینحل تبدیل شده است. در حالی که فدراسیون قصد دارد به عنوان یک نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی شناخته بشود، این استقلال با عدم تایید اساسنامه در مجلس و چالش بین طرفین زیر سئوال رفته است.
فیفا بارها هشدار داده است که دولت نباید در فدراسیون فوتبال دخالت کند اما پیچیدگی‌های این موضوع همچنان ادامه دارد. فدراسیون فوتبال در حال حاضر با استناد به رای دیوان عدالت اداری خود را یک نهاد غیر دولتی، غیر انتفاعی و مستقل می‌داند اما مجلس هنوز زیر بار نرفته است.
مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال که یکی از گزینه‌های ریاست انتخابات این فدراسیون هم هست، در این خصوص گفت: برای اساسنامه نامه‌ای آمده است. یک خبردارم که نامه دیگری هم آمده است. باید با مجلس تعامل داشته باشیم. بدون تعامل با مجلس و دولت نمی‌شود. دولت و مجلس یکدست است و فرصت خوبی است برای حل مشکل اساسنامه.
تاج که یکی از نایب رئیسان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هست، ادامه داد: اگر این مشکل حل نشود برایمان زحمت درست می‌کنند.
وی تاکید دارد که عدم اقدام فیفا برای اساسنامه فدراسیون فوتبال به خاطر برگزاری مسابقات جام جهانی و موقتی است. تاج گفت: اگر سکوت است به خاطر جام جهانی است چون می‌خواهند «فیرپلی» جام جهانی به هم نخورد. به عنوان یک آدم مطلع می گویم. باید تغییراتی در اساسنامه بدهیم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما